A RegioJet új vasúti járatot indít a Budapest-Bécs-Brünn-Prága útvonalon

RegiJet

A RegioJet július 31-től új, naponta kétszer oda-vissza közlekedő vasúti járatot indít a Budapest-Bécs (Wien)-Brünn (Brno)-Prága (Praha) útvonalon – közölte a cseh magántulajdonú vasúttársaság. Az új útvonalon a magyarországi üzemeltető a szintén magánkézben levő Continental Railway Solution Kft. lesz. A járatokon low-cost, standard, relax és business kocsiosztályra lehet jegyet váltani. A legkedvezőbb egyirányú jegyek Budapest és Bécs, valamint Budapest és Brünn között kilenc eurótól indulnak, míg Budapest és Prága főpályaudvara között 16 eurótól elérhetőek online. A menetjegyek minden kocsiosztályon tartalmazzák a helybiztosítást, illetve a nyomtatott sajtótermékek, valamint a nagysebességű internetelérés használatát.…

Részletek>

Volánbusz: több közvetlen autóbuszjárat is megszűnik Budapest és Zala megye között

Volánbusz

Augusztus 1-jétől megszűnik a Budapest és több Zala megyei város közötti, közvetlen autóbuszjáratok többsége – közölte honlapján a Volánbusz. A közlekedési cég Budapest és Zalaegerszeg, illetve Budapest és Nagykanizsa között a vasút igénybevételét ajánlja. A közvetlen távolsági autóbuszokkal Budapestről eddig elérhető Zala megyei településeket a vonatokhoz csatlakozó regionális autóbuszjáratokkal lehet elérni – derül ki a társaság közléséből. A Volánbusz honlapja szerint megszűnik a Budapest-Zalakaros-Nagykanizsa, valamint a Budapest-Keszthely-Hévíz-Zalaegerszeg-Lenti vonal. Új járatként a Budapest-Keszthely-Hévíz-Zalakaros-Nagykanizsa útvonalon indítanak járatot naponta kétszer mindkét irányba, ezekkel a Zala megyei fürdőhelyeket, illetve a Kis-Balaton körüli településeket (Alsópáhok,…

Részletek>

Megkezdődik a hibrid autómodellek gyártása a kecskeméti Mercedes-gyárban

Mercedes Benz CLA 250e Coupe

Megkezdődik a CLA 250 e Coupé és a CLA 250 e Shooting Brake hibrid modellek gyártása a kecskeméti Mercedes-gyárban. Jörg Burzer, Mercedes-Benz AG igazgatótanácsi tag, termelésért és ellátási láncért felelős vezető elmondta: a Plug-in-hibrid meghajtású CLA Coupé és CLA Shooting Brake gyártása a világszerte elindított elektromos offenzívájuk újabb mérföldköve. A Mercedes-Benz kompakt járművek szegmensében ezzel hat modellre bővítik a Plug-in-hibrid kínálatot. Hangsúlyozta: az év végére portfóliójukban már öt teljesen elektromos, illetve húsz Plug-in-hibrid modell szerepel majd. Tíz év múlva az eladott személyautók 15 százaléka elektromos, illetve hibrid jármű lesz, és…

Részletek>

Elkészült az M4 gyorsforgalmi út teljes Pest megyei szakasza

M4 autopálya

Elkészült az M4-es gyorsforgalmi út teljes Pest megyei szakasza az M0-ás körgyűrűtől Abonyig 62 kilométeren, közel százmilliárd forintból. Az M4-es gyorsforgalmi út Cegléd és Abony közötti 17,6 kilométeres szakasza 26 milliárd forintból épült meg. Ezzel elkészült a gyorsforgalmi út teljes Pest megyei összeköttetése, és ígéretek szerint 2022 tavaszáig megépül a Szolnok elérését és elkerülését biztosító Abony-Törökszentmiklós út is. Folyik a Törökszentmiklós és Berettyóújfalu közötti 95 kilométeres útszakasz építésének előkészítése, az engedélyezési tervek várhatóan idén elkészülnek. A nyáron lezárulhat a Berettyóújfalu és a határ, Nagykereki közötti közel harminc kilométeres szakasz átadás-átvétele is.

Részletek>

A román gazdasági miniszter szerint a két magyar vállalat elállt a román-magyar gáz interkonnektor lekötésétől

Virgil Popescu román gazdasági miniszter

A két magyar vállalat, amely 2018-ban lekötötte a román-magyar gázhálózatot összekötő interkonnektor teljes, évi 4,4 milliárd köbméteres kapacitását, visszalépett a projektből, hiszen tavasszal, amikor már fizetniük kellett volna, hogy megerősítsék az elkötelezettségüket, nem tették meg – nyilatkozta Virgil Popescu román gazdasági miniszter. A tárcavezető a Hotnews.ro román hírporálnak adott interjúban beszélt erről. A minisztert a Bulgáriát, Romániát, Magyarországot és Ausztriát összekötő úgynevezett BRUA gázvezeték megépítéséről, valamint a fekete-tengeri földgáz kitermeléséről kérdezték. Kifejtette azon meggyőződését, hogy a BRUA végül meg fog épülni az eredeti tervek szerint, és jelezte, nem ért egyet…

Részletek>

Összenő, ami összetartozik: már a MÁV alá tartozik a Volánbusz

Az állami tulajdonú közlekedési szolgáltató társaságok összehangolt, egységes közlekedésszakmai működtetésének és közös stratégiai irányításának hosszú távú erősítése érdekében július 15-től a Volánbusz Zrt. tulajdonosi joggyakorlója a MÁV Zrt. lesz – tájékoztatta a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter sajtó és kommunikációs főosztálya. A közlemény szerint az egységes irányítási struktúra megteremtésével megvalósul az a kormányzati szándék, hogy a jövőben az ország valamennyi településén javuljon a közösségi közlekedési közszolgáltatás, a vidéki lakosok mobilitásának biztosítása, a városi és agglomerációs forgalom pedig a környezetkímélő közösségi közlekedésre terelődjön át. A közös stratégiai irányítás hosszú…

Részletek>

A légi utasforgalom szintje csak 2024-ben állhat vissza Európában

Olivier Jankovec, az ACI Europe vezetője

A Repülőterek Nemzetközi Tanácsa (ACI) európai divíziója szerint a korábban vártnál egy évvel később, csak 2024-ben állhat vissza a 2019-es szintre az utasforgalom az európai repülőtereken. A szervezet közleményében azt írta, júniusban a vártnál jóval kevesebb, 16,8 millió utast kezeltek az európai légikikötőkben, ez a tavalyi szinthez képest 93 százalékos csökkenés. Bár június elején még 267 ezer, a hónap végére pedig már 757 ezer utast regisztráltak naponta, ez még mindig elenyésző az egy évvel korábbi nyolcmilliós napi átlagos forgalomhoz képest. Az ACI felhívta a figyelmet arra, hogy az előző hónaphoz…

Részletek>

Romániában nagyott esett a forgalomba helyezett új járművek száma

Dacia

Romániában az első fél évben 30,7 százalékkal esett vissza a forgalomba helyezett új járművek száma a tavalyi év azonos időszakához mérten – közölte csütörtökön a romániai gépkocsigyártók egyesülete (ACAROM). A közölt adatok szerint Romániában 49 616 járművet helyeztek forgalomba az első hat hónapban, míg tavaly ugyanakkor 71 620 új járművet regisztráltak. Románia ezzel a 16. helyen áll az Európai Unióban. Júniusban 27,8 százalékos csökkenést jegyeztek a tavalyi év hatodik hónapjához mérten, ugyanis az idén 10 161 új járművet helyeztek forgalomba a tavalyi hatodik hónapban jegyzett, 14 082-höz képest. A piacvezető Dacia…

Részletek>

A Spar árbevétele tíz százalékkal emelkedett tavaly

Heiszler Gabriella, a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. ügyvezető igazgatója

A Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. árbevétele 2019-ben 679,6 milliárd forintot tett ki, ez tíz százalékos növekedés az előző évhez képest — mondta Heiszler Gabriella, a társaság ügyvezető igazgatója.  Hozzátette, hogy a Spar tulajdonában lévő Regnum Húsüzem és Oktatóközpont nettó forgalma 40,9 milliárd forint volt, a franchise hálózat éves forgalma pedig meghaladta az 56 milliárd forintot. A Regnum Húsüzemben, amely 2004-ben kezdte meg a működését, tavaly egyebek mellett már 2611 szarvasmarhát és 451 ezer darab félsertést dolgoztak fel. Beszámolt még a Spar enjoy convenience üzem működéséről is, az egységben, amelyben 2018-ban indult…

Részletek>

Repülőgépalkatrész-gyártó vegyesvállalatot hozott létre az Airbus és Magyarország

Repülőgépalkatrész-gyártó vegyesvállalatot hozott létre az Airbus és Magyarország. Bruno Even, az Airbus Helicopters vezérigazgatója és Kun Miklós, a Nemzeti Légiipari Projekt Kft. ügyvezető igazgatója (elöl b-j), valamint Görgényi Ernő, Gyula polgármestere, Maróth Gáspár, védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos, Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára és Juhász Roland állami vagyongazdálkodásért felelős államtitkár (hátul, b-j) az Airbus Helicopters és a magyar állam közös tulajdonában álló repülőgépalkatrész-gyártó vegyesvállalat létrehozásáról szóló dokumentumok aláírásán az Ybl Budai Kreatív Házban 2020. július 17-én. Az üzem Gyulán épül fel és 2022 közepén kezdi meg a termelést. Budapest, 2020. július 17. MTI/Szigetváry Zsolt

Repülőgépalkatrész-gyártó vegyesvállalatot hozott létre az Airbus és Magyarország, az üzem Gyulán épül fel és 2022 közepén kezdi meg az üzemelést. A vegyesvállalat Airbus Helicopters Hungary Kft. néven működik majd, és az európai repülőgépgyártó helikoptereinek sárkányszerkezetéhez és dinamikus rendszereihez gyárt majd precíziós alkatrészeket. A magyar állam harminc százalékos részesedéssel bír a társaságban. A társaság létrehozásáról Bruno Even, az Airbus Helicopters vezérigazgatója, és Kun Miklós, a Nemzeti Légiipari Projekt Kft. ügyvezetője írta alá pénteken a dokumentumokat. Maróth Gáspár, védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos az aláírás előtt azt hangsúlyozta, hogy a magyar repülőgépipari beruházások…

Részletek>