Elkezdik a Százhalombatta-Pusztaszabolcs vasútvonal korszerűsítését

vasút

Majdnem 105 milliárd forint értékben, két szakaszban, nagyrészt európai uniós forrásból megújul a Százhalombatta-Pusztaszabolcs vasúti vonalszakasz. A vasútvonal korszerűsítésének és az ETCS 2 vonatbefolyásoló rendszer kiépítésének alapkőletételi ünnepségén Mosóczi László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára arról beszélt, hogy a vasútvonalak fejlesztése alapozza meg a vidék lakosságmegtartó erejét és a szolgáltatás színvonalának emelkedése segít a közutak tehermentesítésében. Hozzátette, hogy a fejlesztéseket hazai és uniós források biztosítják, köztük az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz (CEF), amelyek országosan összesen, hasonló fejlesztésekre, ebben a pályázati ciklusban 400 milliárd forintot tesznek ki. Bóna Zoltán,…

Részletek>

A Siemens építheti a a Százhalombatta-Pusztaszabolcs vasút közlekedéssegítő rendszerét

vasút

A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. a Siemenst bízta meg a vasúti közlekedést elősegítő berendezések kiépítésével a Százhalombatta-Pusztaszabolcs vonalon. A Siemens szerdai közleménye szerint az Egységes Európai Vonatbefolyásoló Rendszert (ETCS) 2020 decemberében helyezik üzembe. A vállalat két elektronikus biztosítóberendezést és hat vasúti sorompó-berendezést is telepít, továbbá biztosítja a teljes villamosenergia-ellátást, a szerelési munkákat és a távközlési eszközöket is. A Siemens AG Mobility divíziójának igazgatója hangsúlyozta, hogy az ETCS a határok átjárhatóságát segíti elő. Michael Peter hozzátette, hogy a projektnek köszönhetően bővül a magyarországi vasúti rendszer kapacitása, javul a szolgáltatás minősége és…

Részletek>

Dávid: a térség érdeke a vasúti infrastruktúra fejlesztése

A térség stratégiai érdeke a vasúti infrastruktúra fejlesztése, a vasút versenyképességének fokozása, az észak-déli kapcsolat erősítése – mondta Dávid Ilona (képünkön), a Hungrail Magyar Vasúti Egyesület elnöke, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója. A térség 15 országából érkezett vállalatvezetők a szerdán kezdődött kétnapos budapesti tanácskozáson a vasúti áruszállítás helyzetét, a versenyképesség növelésének lehetőségeit, a vasúti munkaerőpiacot, a digitalizációs megoldásokat tekintik át szekció üléseken. Dávid a megnyitón jelezte, hogy a visegrádi együttműködés (V4 – Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia) keretén belül dolgoznak a négy ország meghatározó vasútvállalatainak konzultációs lehetőséget adó vasúti kerekasztal létrehozásán.…

Részletek>

KISS lépés a világ vasútí közösségének, de nagy a magyar vasút életében

Kis lépés a világnak, de nagy a magyar vasút életében: kiemelt jelentőségű keretmegállapodást írt alá a MÁV-START Zrt. és a Stadler Bussnang AG. Ezzel belátható közelségbe kerül a vasúti személyszállítás fejlesztésének következő állomása, az első kétszintes személyszállító járművek forgalomba állítása 2019 tavaszán. A Magyar Kormány vasúti stratégiájába illeszkedő pálya- és járműfelújítások, az új motorvonatok, a kedvező menetrendi struktúra meghozta a várt eredményt: idén az első három hónapban négy százalékkal nőtt az utasszám a bevételek harmadát adó budapesti agglomerációban. Az egyre népszerűbbé váló vasúti utazás újabb és újabb fejlesztéseket tesz szükségessé, ezért…

Részletek>

Magyarországi vasútfejlesztésre hagyott jóvá támogatást az Európai Bizottság

vasút

A Budapest és Békéscsaba közötti vasútvonal fejlesztésére 39,2 millió eurós (mintegy 12 milliárd forintos) támogatást hagyott jóvá az Európai Bizottság. A beruházás a transzeurópai vasúthálózat modernizálására elkülönített uniós kohéziós alap fenntartható közlekedésre fordítható forrásaiból valósul meg. A vasúti infrastruktúra korszerűsítését célzó fejlesztés „biztosítani fogja a teljes körű megfelelést” az úgynevezett egységes európai vonatbefolyásoló rendszer (ETCS) szabványainak – olvasható a brüsszeli testület tájékoztatásában. „Ez a projekt is mutatja elkötelezettségünket a fenntartható közlekedési rendszerek fejlesztése és a régiók közötti zavartalan kapcsolódások iránt. A beruházás növelni fogja a térség versenyképességét, különösképpen az ipar…

Részletek>

Siemens: a ČD Cargo öt Vectron mozdonyt rendelt

A ČD Cargo cseh vasúttársaság öt Vectron MS mozdonyt rendelt a Siemenstől. A több áram-nemű (ún. MS-Multisystem) mozdonyokat a Cseh Köztársasággal szomszédos valamennyi országban, valamint Magyarországon és Romániában lehet üzemeltetni. A Vectron lokomotívokat más feladatok mellett személygépkocsi-szállítmányok vasúton történő továbbítására fogják használni Szlovákia, a Cseh Köztársaság és Németország között, valamint más nemzetközi útvonalakon. Az összes mozdonyt felszerelik az ezekben az országokban használatos vonatbefolyásoló rendszerekkel és az Egységes Európai Vonatbefolyásoló Rendszerrel (ETCS) is. A mozdonyok maximális kimeneti teljesítménye 6.400 KW, a legnagyobb sebessége pedig 160 km/óra. A szállítások 2016 júniusában kezdődnek…

Részletek>