Elindította Budapest és New York-John F. Kennedy közti menetrend szerinti, közvetlen járatát a lengyel LOT légitársaság, ezzel hét év után ismét van közvetlen repülőjárat az Egyesült Államok és Magyarország között. Az egész évben hetente négy alkalommal, hétfőn, csütörtökön, pénteken és vasárnap közlekedő járatokat a LOT Boeing 787 Dreamlinerei teljesítik, amelyek 252 utast, illetve 12 tonna árut tudnak a fedélzetükre venni. Rafal Milczarski, a LOT vezérigazgatója a járat megnyitása alkalmából azt hangsúlyozta: 45 évvel ezelőtt kezdtek el Varsó és New York között repülni, most a lengyel alkotmány elfogadásának ünnepén, május 3-án…
Részletek>Címke: légiözlekedés
Ammanba indít Budapestről járatot a Ryanair
Jordánia fővárosába, Ammanba indít járatot Budapestről a Ryanair ír diszkont légitársaság a 2018-as téli menetrendi időszakban – közölte a légitársaság. A járatok október 28-tól hetente kétszer indulnak majd, ez lesz az ír fapados légitársaság 34. célállomása Budapestről, de az átszállások biztosításával 47 ország 119 városa érhető már el Budapestről a Ryanairrel. A Budapest Airport adatai szerint a két város között éves szinten potenciálisan 27 ezer utas repülhet. A városba való utazáshoz vízum szükséges. A két város között legutóbb a Malév közlekedtet járatokat, az azóta megszűnt magyar légitársaság szintén hetente kétszer repült Jordániába.
Részletek>Légiszövetség: az online jegyvásárlással és utasfelvétellel a legelégedettebbek az utasok
A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) legfrissebb felmérése szerint az utasok leginkább az online jegyvásárlással és utasfelvétellel, legkevésbé pedig a határellenőrzéssel és a fedélzeti szórakoztató rendszerekkel elégedettek. A montreáli székhelyű, kétszáz légitársaságot tömörítő kereskedelmi szervezet 11 ezer légiutas megkérdezésével végzett felmérést, ennek eredményei azt mutatják, hogy az utasok nyolcvan százaléka elégedett az internetes jegyfoglalással, illetve utasfelvételi eljárással, és tavalyhoz képest javult az utasbiztonsági ellenőrzés, a fedélzeti szolgáltatások és a feladott poggyász átvételének megítélése. A legkevésbé az utasok a határ- és útlevél-ellenőrzéssel, valamint a repülőgépek fedélzeti szórakoztató rendszereivel (húsz-húsz százalék) vannak…
Részletek>Négymilliárd dollárért vesz új Airbus gépeket a Cathay Pacific
Négymilliárd dollár értékben vásárol új Airbus A321neo típusú repülőgépeket a hongkongi Cathay Pacific, amelyeket regionális leányvállalata fog üzemeltetni. Az Airbus MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a toulouse-i gyártóval szándéknyilatkozatot írtak alá a 32 új gép vásárlásáról, amelyek listaáron számolt piaci értéke négymilliárd dollár. Az új gépekkel a Cathay Dragon a most szolgálatban lévő Airbus A320-asokat és A321-esek cseréli le. A Cathay Dragon anyavállalata, a Cathay Pacific a napokban közölte, hogy az első félévben a tavaly 42 millió dolláros nyereség után 250 millió dolláros veszteséget könyveltek el. A társaság korábban az erősödő…
Részletek>Boeing: 2,1 millió szakemberre lesz szüksége a légiközlekedésnek 2036-ig
Az amerikai Boeing repülőgépgyártó legfrissebb előrejelzése szerint a következő 20 évben 2,1 millió légi közlekedési szakemberre lesz szüksége az iparágnak. A társaság közleménye szerint a következő 20 évben 637 ezer pilótára, 648 ezer karbantartóra és 893 ezer légiutas-kísérőre lesz szükség, hogy kiszolgálják a légi ipar bővülését. Az egy évvel korábbi előrejelzéshez képest a Boeing szerint 3,2 százalékkal több pilótára, viszont 4,6 százalékkal kevesebb karbantartóra mutatkozik igény, mivel az új repülők kevesebb karbantartást igényelnek. A legnagyobb igény a világ légi forgalmának mintegy negyven százalékát adó Ázsia-Óceániában van. Csak ebben a térségben 253…
Részletek>Megháromszorozódott a Boeing üzemi eredménye
Háromszorosára emelkedett az amerikai Boeing repülőgépgyár üzemi és adózott eredménye az első félévben az előző év azonos időszakához képest – közölte a társaság. A gyártó tájékoztatása szerint annak ellenére értek el kiemelkedő pénzügyi teljesítményt, hogy árbevételük nagyobb részt a kevesebb gépátadás miatt hét százalékkal 43,7 milliárd dollárra csökkent. Az üzemi eredmény azonban 1,3 milliárdról 4,5 milliárd dollárra, az adózott eredmény pedig 985 millióról 3,2 milliárd dollárra emelkedett a félév végével. A Boeing azzal magyarázta a jobb pénzügyi eredményeket, hogy sikerült optimalizálniuk a termelést és máskorra időzítettek egyes kiadásokat. A cég…
Részletek>Csökkentek az Airbus eladásai az első negyedévben
Huszonhárom százalékkal csökkent az Airbus által leszerződött repülőgépek száma az első negyedévben az előző év azonos időszakához képest. Huszonhárom százalékkal, 26-ra csökkent az Airbus által leszerződött repülőgépek száma az első negyedévben az előző év azonos időszakához képest, miközben a korábbi megrendelések közül húszat lemondtak, és emiatt a nettó értékesítési darabszám 6-ra csökkent március végéig; ezzel szemben versenytársa, az amerikai Boeing több mint hatszor ennyi, 198 gépre kötött szerződést az első három hónapban – derül ki a társaságok által közölt értékesítési adatokból. Az Airbus az első negyedévben mindössze három szélestörzsű gépre…
Részletek>BUDPORT: egymilliárdos beruházás Ferihegyen
Egymilliárd forintos beruházást hajt végre a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a repülőgépek földi kiszolgálásával foglalkozó BUDPORT Handling Kft. – közölte a társaság csütörtökön az MTI-vel. A cég a legmodernebb, a kiszolgáláshoz szükséges eszközöket szerezte be tisztán saját forrásból és 150 új munkahelyet hoz létre a repülőtéren. A beszerzés több lépcsőben május végéig fejeződik be, a BUDPORT egyebek közt utaslépcsőket, csomagszállító járműveket, repülőgép-mozgató berendezéseket vásárolt. Hangsúlyozták: minden szükséges tárgyi és személyi feltétel rendelkezésre áll majd minden típusú járat, akár óriásgépek kiszolgálásához is. A száz százalékban magyar tulajdonú vállalkozás 2015 végén…
Részletek>Airbus-csoport: minden pénzügyi mutató romlott
A toulouse-i székhelyű, repülőgépgyártással foglalkozó Airbus-csoport minden fő pénzügyi mutatószáma romlott a január-szeptemberi időszakban az előző évihez képest, az új típusok akadozó gyártása miatt. Az Airbus-csoport közleménye szerint a cégcsoport árbevétele egy százalékkal 42,7 milliárd euróra csökkent, üzemi eredménye húsz százalékkal 2,3 milliárd euróra esett az egy évvel korábbival összevetve, adózott eredménye pedig 5 százalékkal alacsonyabb, 1,8 milliárd euró lett. Csökkent a csoport rendelésállománya is: tavaly december 31-én még ezer milliárd euró volt a listaáron számolt állomány értéke, szeptember 30-ával 986 milliárd eurót tett ki a megrendelt áru értéke. Divíziókra osztva a fő tevékenységi…
Részletek>Átadták Budapesten a Lufthansa Technik repülőgépmérnöki központját
Átadták Budapesten a Lufthansa Technik új repülőgépmérnöki központját, amelyben ötven, magasan képzett mérnök kap munkát. Az eseményen Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter azt hangsúlyozta, hogy a világ ipara és gazdasága új korszakba lép, amelyben a high-tech, a közlekedés automatizálása és a digitalizáció dominál. Hozzátette, az új korszak egyik zászlóshajója a Lufthansa-csoport, amely világelső a saját iparágában. Megjegyezte azt is, azok az államok járhatnak élen az új korszakban, amelyek jó partnerséget alakítanak ki ezekkel a cégekkel, és azok az országok lehetnek sikeresek, amelyek a légiközlekedési iparral szorosan együttműködik. Az új budapesti…
Részletek>