Légijármű-műszerész technikusi képzés indul Debrecenben

repülőgép-szerelő

Légijármű-műszerész technikusi és légijármű-szerelő technikusi képzést indít szeptembertől a Debreceni Szakképzési Centrum (DSzC), hogy biztosítsák a helyi repülőtér szakember-utánpótlását – közölte a DSzC kancellárja. Tirpák Zsolt azt mondta, mintegy 1800 tanuló kezdi meg tanulmányait a centrum 11 intézményében, tíz százalékkal több, mint tavaly. Pósán László országgyűlési képviselő, az Országgyűlés kulturális bizottságának elnöke emlékeztetett rá, hogy több légitársaság is Debrecenbe telepítette kiszolgáló-karbantartó részlegét, így a korábban elkezdődött pilótaképzés mellett komoly igény van a technikus végzettségű műszerészekre és szerelőkre. A képviselő szerint egyre több család a szakképzésben látja a gyermeke jövőjét, biztos…

Részletek>

Visszavonta a Boeing 737 MAX repülési tilalmát az amerikai hatóság

Boeing

Visszavonta szerdán az Egyesült Államok légügyi hatósága a Boeing 737 MAX újgenerációs keskenytörzsű típus repülési tilalmát. A Szövetségi Légügyi Hivatal (FAA) tavaly márciusban rendelte el a gép üzemeltetésének szüneteltetését, miután fél éven belül ezzel a típussal két halálos katasztrófa is történt, amelyekben 346-an vesztették életüket. Steve Dickson, az FAA elnöke a közösségi médiában is megjelent videoüzenetben közölte, minden megtettek azért, hogy ne forduljon elő olyan baleset a géppel, mint az előző kettő. A katasztrófákhoz vezető okokat feltárták, a műszaki hibákat kijavították, így a 737 MAX teljes mértékben biztonságos. A Boeing…

Részletek>

Száz orosz fejlesztésű repülőgépet rendeltek meg a Magnus Aircraft Zrt-től

A pécsi repülőgépgyár a jövő év elejétől teljes kapacitással üzemel, és már megrendelték az első száz darabot a létesítményben készülő típusok egyikéből – közölte a Pécs-Pogányban korábban összeszerelő üzemet és kompozitgyárat építő, magyar tulajdonú Magnus Aircraft Zrt. A kétüléses Fusion repülőgépcsalád fejlesztése és gyártása mellett a négyüléses orosz Il-103 típusú repülőgép gyártásának előkészítése is megkezdődik a pécs-pogányi reptéren lévő létesítményeikben, írta a vállalat közleményében. Jelezték: az orosz repülőgép fő felhasználási területe a pilótaképzés, de a „gazdaságos és megbízható négyüléses repülőgép nagy keresletre számíthat” a szabadidős és üzleti célú felhasználás terén…

Részletek>

Ősztől működik a norvég pilótaképző központ Sármelléken

A szükséges négyszemélyes kisgépeket már megrendelték Ausztriában, ősztől pedig megkezdődik a norvég beruházással megvalósuló pilótaképzés Sármelléken, a Hévíz-Balaton Airporton – közölte a hévízi önkormányzat. A közlemény szerint Papp Gábor, a sármelléki repteret működtető Hévíz polgármestere, Kepli József János alpolgármester és Benkő Attila, a Hévíz-Balaton Airport igazgatója a napokban a 15 millió eurós beruházással induló pilótaképzés egyik központjában, Oslóban tett látogatást. Április végén Szijjártó Péter külügyminiszter és Stig Eyde, a norvég tulajdonú Közép-európai Légiközlekedési Klaszter (CEAC) elnöke jelentette be, hogy a CEAC partnerével, az ugyancsak norvég Pilot Flight Academyvel pilótaképző központot…

Részletek>

Helyreállítják a Magyar Honvédség légi szállítási képességét

Két A319-es Airbust vásárol a Magyar Honvédség – jelentette be a honvédelmi miniszter szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón. Simicskó István hozzátette: a gépek a honvédség hadrendjébe kerülnek. A honvédség nem kormánygépeket vásárol – szögezte le a politikus, aki elmondta, hogy a repülők beszerzése előtt egy munkacsoport megvizsgálta, milyen módon fejlesztik hadseregük légi szállító képességét más országok. A két Airbus néhány héten belül megérkezik. A tervek szerint tavasszal már ezekkel utazik az afganisztáni váltás – mondta Simicskó. A miniszter elmondta: az A319-es gépek újonnan 70-80 millió euróba kerülnek, a két 8-9 éves gépet…

Részletek>

Újraindul a hazai pilótaképzés

Két évtized után újraindul a hazai felsőfokú pilótaképzés a 2018/2019-es tanévtől a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Hadtudományi és Honvédtisztképző Karán – jelentette be az NKE Katonai Repülőintézet vezetője kedden Szolnokon, a Magyar Honvédség (MH) 86. helikopterbázisán. Palik Mátyás sajtótájékoztatón elmondta: a többéves előkészítő munka eredményeként az állami légiközlekedési alapszak két szakiránnyal – repülésirányító és légijármű-vezető – indul, így a 2018/2019-es tanévtől az egyetemen már nem csak katonai vezető, katonai üzemeltető és katonai logisztika szakon zajlik majd a tisztképzés. Hozzátette: a szak indításával olyan légiközlekedési szakembereket képeznek, akik alkalmasak és képesek…

Részletek>