A debreceni székhelyű, országos szállítmányozási irodahálózattal, több mint 230 közúti gépjárművel és 180 ezer m²-es raktárkapacitással rendelkező Trans-Sped Csoport rekordévet zárt – közölte a vállalatcsoport.
Az elmúlt évben a Trans-Sped Csoport nettó árbevétele 11,5 százalékkal, üzemi eredménye pedig 5,5 százalékkal növekedett. A tisztán hazai tulajdonú, komplex logisztikai szolgáltatásokat nyújtó vállalatok között piacvezető pozíciót betöltő cégcsoport fejlődése továbbra is töretlen. A 2017-es évben a Trans-Sped Csoport konszolidált árbevétele 19 milliárd forint volt, üzemi eredménye pedig meghaladta az egymilliárd forintot.
A Trans-Sped Csoporthoz tartozó nyolc szállítmányozási iroda csaknem százezer fuvarfeladatot teljesített a tavalyi évben. Országszerte 12 településén elérhető raktáraiban, összesen 180 ezer m² fedett raktárkapacitássál szolgálja ki ügyfeleit a cégcsoport.
A vállalatcsoport fuvarozási üzletága a tavalyi évben közel ötven új, Euro 6-os vontatóval bővítette járműparkját, és további 35 új félpótkocsit is vásárolt. A beszerzéseknek köszönhetően több mint 230 fiatal és modern fuvareszközzel rendelkezik a cégcsoport, melyben a járművek átlagéletkora nem haladja meg a másfél évet.
A tulajdonosok a rekordév eredményét a cég további fejlesztésére és beruházásokra fordítják, osztalékot nem vesznek fel.
„Logisztikai szolgáltatásaink fejlesztése és az ezekhez kapcsolódó beruházások nem csak meglévő ügyfeleink elégedettségét növelhetik, hanem további piacbővítésre is lehetőséget nyújtanak. A 2017-es év eredményeinek köszönhetően a legfejlettebb iparági technológiákkal támogathatjuk az egyes üzletágakat. A folyamatos fejlődésnek köszönhetően pedig munkatársaink részére is stabil és hosszú távú jövőképet tudunk biztosítani. ” – mondta el Fülöp Zsolt Károly, a vállalatcsoport ügyvezetője.
Opten: több mint kilencszáz fuvarozó cég szűnt meg két év alatt
Az Opten adatai szerint 10 152 árufuvarozással foglakozó cég működik Magyarországon, ez 902-vel kevesebb, mint két évvel ezelőtt. A céginformációs szolgáltató közleménye szerint 2016-ban 11 054 vállalkozás 1467 milliárd forint, tavaly pedig 10 608 vállalkozás 1369 milliárd forint árbevételt ért el. Az ágazat cégfluktuációs indexe, vagyis a törölt és alapított cégek aránya magasabb a 11-12 százalékos országos átlagnál, de egyre csökken – írták. Hozzátették, hogy egyre kevesebb a kényszertörlés, valamint a felszámolási és végrehajtási eljárás is, ami a piac tisztulását jelzi.