A logisztikus hallgatók szerint Kosztolányi a legjobb

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem kiváló oktatói címet adományozott Kosztolányi Jánosnak (képünkön), a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar Anyagmozgatási és Logisztikai Rendszerek Tanszék tanársegédjének.

A júniusi ünnepi szenátusi ülésen átadott díjat a hallgatók véleménye alapján ítélik oda a legjobb eredményeket elérő oktatóknak. Kosztolányi 2010 óta tanít a BME-n, ahová jelentős vállalati tapasztalatokat is hozott; vezető autóipari és elektronikai vállalatoknál folyamatmérnökként, tanácsadóként dolgozott az elmúlt években. Kurzusain ezért fontos szerepet kapnak a naprakész gyakorlati példák. Oktatói sikere – a hallgatók visszajelzései alapján – abban rejlik, hogy szakmailag hiteles, előadói stílusával képes a figyelem folyamatos fenntartására, ugyanakkor partnerként kezeli az egyetemistákat.

Kosztolányi több mint ezer műegyetemi hallgatóval ismertette meg a Toyota gyártási-, üzemszervezési módszertanából kialakult, ma már világszerte elterjedt lean szemléletet. Ezen a területen igazi úttörő Magyarországon: a lean folyamatfejlesztő szakmérnöki képzés alapítója és szakmai vezetője. Nevéhez fűződik a webre és mobilapplikációra fejlesztett lean szótár szerkesztése, de számos más szakkönyv magyar kiadásában is közreműködött.

Az oktató két évvel ezelőtt startup-alapítóként is kipróbálta magát, egy lean alapú termeléstervező szoftver, a Plantifier fejlesztésén dolgozik cégével. A rendszer már túl van az első sikeres bevezetéseken, főként autóipari, elektronikai és élelmiszeripari gyártók érdeklődnek a megoldás iránt.

Kosztolányi János 1980-ban született. Első diplomáját a Budapesti Műszaki Főiskolán biztonságtechnikai mérnökként szerezte, majd elvégezte a BME közlekedésmérnök szakát.

Kapcsolódi híreink

Leave a Comment