Leszállás nélkül tette meg a légi utat hétfőn az An-225 „c” (Álom) elnevezésű ukrán óriás szállító repülőgép Ukrajnából az Egyesült Államok csendes-óceáni partvidékéig, új távolsági rekordot felállítva – adta hírül az UNIAN ukrán hírügynökség Vitalij Trubnyikov pilóta a Facebookon közzétett beszámolója alapján. A repülőgép a Kijev melletti Hosztomelből szállt fel és az auklandi nemzetközi repülőtéren landolt. A 9800 kilométeres utat 13 óra alatt tette meg leszállás nélkül. A pilóta szavai szerint onnan a gép tovább folytatja útját Hawaii-ba és Guam szigetére. Július végén az Antonov vállalat egy másik rekordról számolt…
Részletek>Címke: Antonov
Az Antonov gyár legalább 70 repülőgép gyártását tervezi
Az Antonov ukrán állami repülőgépgyár legalább hetven repülőgép gyártását tervezi a következő öt évben – tájékoztatott hétfőn az Ukroboronprom állami hadiipari vállalat sajtószolgálata. A közlemény szerint a tervet a világpiaci igények és a már meglévő megrendelések alapján készítették. Becslésük szerint a világpiacon mintegy kilencszáz darab, közepes méretű szállító-repülőgép értékesítésére lesz igény az elkövetkező 15 évben. A kijevi székhelyű, 1920 óta működő, különböző típusú katonai teher-, illetve utasszállító repülőgépeket és helikoptereket is gyártó Antonov főként a Független Államok Közösségéhez tartozó volt szovjet államokba, valamint Törökországba, Kínába és egyéb ázsiai, illetve afrikai…
Részletek>Elválnak az Antonov repülőgépgyár és a Volga-Dnepr légitársaság útjai
Egy évtizedes együttműködés után felszámolja közös vállalatát az orosz Volga-Dnepr teherfuvarozó légitársaság és az ukrán Antonov repülőgép gyártó vállalat légi szállítási érdekeltsége – számolt be hétfőn az Aero Telegraph hírportál. A Ruslan International 2006-ban vette át a Volga-Dnepr tizenkettő és az Antonov hét gépből álló flottájának az üzemeltetését. A két társaság közös vállalata rendelkezik a polgári célokra igénybe vehető szinte valamennyi An-124 típusú óriás szállítógéppel a világon. Az orosz és ukrán vállalatok együttműködése a géptípus továbbfejlesztése és a flotta karbantartása terén jutott vakvágányra. A szovjet időkben az Antonov gépeket Ukrajnában szerelték össze…
Részletek>