Kigördült a gyárból kedden a Boeing utolsó 747-ese, ismert nevén Jumbo Jet, a cég 54 év után állította le a repülőgépmodell gyártását. A megrendelőnek kedden átadott szállítórepülő sorrendben az 1574. volt, amely a Boeing Washington állambeli gyárában elkészült. A Jumbo Jet a repüléstörténet része lett, megjelenésével olyan távoli városok közvetlen összeköttetése valósult meg légi úton, ami korábban nem volt lehetséges. Különlegességei közé tartozik, hogy kétszintes, és csaknem 500 utas elszállítására képes. Használják áruszállításra, valamint az elnöki repülő, az Air Force One szintén Jumbo Jet, és ezt a modellt használták a…
Részletek>Címke: Boeing
Az EU és az Egyesült Államok rendezné a repülőgépgyártóknak nyújtott támogatások miatti vitáját
Az Európai Unió és az Egyesült Államok július 10-ig rendezni kívánja az Airbus és a Boeing repülőgépgyártók tiltott támogatásai nyomán bevezetett vámtarifák miatti vitáját – közölte a gazdaságért és kereskedelmi kapcsolatokért felelős uniós biztos csütörtökön. Valdis Dombrovskis az uniós tagországok külgazdaságért és kereskedelmi ügyekért felelős minisztereinek egynapos ülését követően tartott sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, mindkét fél a vita lejes lezárásán dolgozik a határidőt szem előtt tartva. Elmondta, hogy az Európai Bizottság intenzív és széles körű megbeszéléseket folytat Katherine Tai amerikai kereskedelmi főképviselővel, aki az uniós tagországi szakminiszterek csütörtöki tanácskozásán videón keresztül bekapcsolódva megerősítette…
Részletek>A Budapest Airport cargo forgalma rekord negyedévvel zárta 2020-at
A Budapest Airport cargo forgalma a járvány okozta globális kihívások ellenére 2020-ban is rendkívül erős volt, a légikikötő az elmúlt évben 134 459 tonna légiárut kezelt, 2020 végén pedig rekord negyedéve volt regisztrálhatott – közölte Budapest Airpot. Ismertetik, hogy 2020-ban a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren az elmúlt évben 6118 légiáru-szállító járatot kezeltek, 17,6 százalékkal többet, mint 2019-ben. A légiáru mennyisége így 2020-ban elérte a 134 459 tonnát, mindössze 0,8 százalékkal maradt el az előző évitől. Az év végére az amúgy is szárnyaló cargo forgalom jelentősen nőtt, a 2020 utolsó negyedévében…
Részletek>A Boeing újra a pályán
Az elmúlt év nem volt jó a légiközlekedés vállalatai számára, főként az év elején megkezdett és bevezetett, járvány okozta utazási korlátozásoknak köszönhetően, amelyek a lakosság azon félelméből fakadnak és függenek is tőle, hogy repülőgépeken, hajókon és más utazási módok használatával elkaphatják a vírust, ugyanis ezek olyan helyek, ahol sok ember tartózkodik egy légtérben. Ennek eredményeként a légitársaságok soha nem látott visszaesést tapasztaltak, ami oda vezetett, hogy a részvényárfolyamok rendkívüli mértékű volatilitást mutattak a pénzügyi piacokon, valamint csökkent a repülőgép-vásárlási képesség is. A nagy globális Boeing repülőgépgyártó számára ez kivételesen nehéz…
Részletek>Visszavonta a Boeing 737 MAX repülési tilalmát az amerikai hatóság
Visszavonta szerdán az Egyesült Államok légügyi hatósága a Boeing 737 MAX újgenerációs keskenytörzsű típus repülési tilalmát. A Szövetségi Légügyi Hivatal (FAA) tavaly márciusban rendelte el a gép üzemeltetésének szüneteltetését, miután fél éven belül ezzel a típussal két halálos katasztrófa is történt, amelyekben 346-an vesztették életüket. Steve Dickson, az FAA elnöke a közösségi médiában is megjelent videoüzenetben közölte, minden megtettek azért, hogy ne forduljon elő olyan baleset a géppel, mint az előző kettő. A katasztrófákhoz vezető okokat feltárták, a műszaki hibákat kijavították, így a 737 MAX teljes mértékben biztonságos. A Boeing…
Részletek>Csökkentette 20 éves kilátásait a Boeing
Csökkentette húszéves kereskedelmi kilátásait a Boeing, az amerikai repülőgépgyártó szerint 200 milliárd dollárral szűkül majd a piac, de a hosszútávú növekedési lehetőségek változatlanok. A Boeing a közleményében azt írta, 8500 milliárd dollár értékben lehet szükség a következő húsz évben új repülőgépre, a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatásokra és hadi felhasználású repülőkre, ez kétszázmilliárd dollárral kevesebb, mint ami a cég tavalyi húszéves előrejelzésében szerepelt. A csökkenés oka a koronavírus-járvány, illetve az annak okán fellépő válsághelyzet a légiközlekedésben. A kereskedelmi repülési ágazatban a gyártó tíz éven belül 18 ezer gép eladására lát lehetőséget 2900…
Részletek>Szeptemberben kezdheti el a Boeing 737 MAX berepülését az európai légügyi hatóság
Több hónapnyi egyeztetés után az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) megállapodott az amerikai Szövetségi Légügyi Hatósággal (FAA) és a Boeinggel abban, hogy szeptember első felében elindulhat a két légikatasztrófában érintett 737 MAX típus eddigi módosításait vizsgáló berepülés. Az európai szervezet honlapján közölte: szeptember első hetében szimulátoros repüléseket tartanak Londonban, majd szeptember 7-től végzik el a berepülést Vancouverben. Bár a Boeingnek az EASA szerint több változtatást is végre kell még hajtania a 737 MAX-on, az eddigi módosítások kellően kiforrottak ahhoz, hogy megkezdhessék az ellenőrző repüléseket. Ezt követően az amerikai, kanadai és európai hatóságok…
Részletek>Q1: négymilliárdos veszteséget jelentett a Boeing
Több mint négymilliárd dollár üzemi veszteséget jelentett a június 30-án zárult első pénzügyi fél évre a Boeing, az amerikai gyártó emellett bejelentette: egy évvel elhalasztja új típusa, a 777X premierjét. A chicagói székhelyű gyártó közleményében azt írta, bevétele 26 százalékkal 28,7 milliárd dollárra csökkent, és hiába esett húsz százalékkal az üzemelés költsége, az üzemi szintű veszteség így is 4,3 milliárd dollárt tett ki, négyszer annyit, mint egy évvel korábban. A Boeing adózott vesztesége a fél év végén a tavalyi 793 millió dollár után idén hárommilliárd dollár volt. A koronavírus-járvány, illetve…
Részletek>Minden gyártási tevékenységét felfüggesztette a Boeing
Minden gyártási tevékenységét felfüggesztette a Boeing, amely kedden a seattle-i után a charlestoni üzemet is bezárta. A chicagói székhelyű repülőgépgyártó közleménye szerint a dolgozók egészsége és biztonsága érdekében, valamint a koronavírus-járvány légiközlekedésre gyakorolt hatása miatt döntöttek így, és hozzátették, hogy a végösszeszerelő sor újraindítására lassan, és fokozatosan kerülhet csak sor. A Boeing a múlt héten jelentette be, hogy minden Seattle-környéki üzemét leállította. A Washington állambeli várostól délre, Rentonban már januárban beszüntették a gyártást, mivel ott készülnek a jelenleg repülési tilalom alatt álló 737 MAX-ok. Boeing Fielden bezárták az átadó és…
Részletek>Több ezer embert bocsát el a Boeing, és újraindítja a 737 MAX gyártását
Több mint hatezer embert bocsát el a Boeing a koronavírus-járvány miatt kialakult keresletcsökkenés miatt, és a társaság újraindítja két halálos balesetben is érintett típusa, a 737 MAX gyártását Rentonban. Az amerikai repülőgépgyártó közleményében azt írta, lezárult az önkéntes felmondási időszak, és a következő időszakban több fázisban is kénytelen több ezer embert elbocsátani. Első körben 6700 munkavállalótól válik meg a társaság. „Bárcsak lenne más mód!” – fogalmazott David Calhoun (képünkön), a cég vezérigazgatója a dolgozóknak írt levelében, amelyben jelezte: minden álláskeresési segítséget megadnak az érintetteknek. A maradóknak pedig azt írta, nagyon nehéz…
Részletek>