Újraindult a Lufthansa légitársaság München és Debrecen közötti járata: a két év után elsőként érkező gép utasait vasárnap a légitársaság, a repülőtér és a város képviselői köszöntötték a debreceni repülőtéren. Antal Gábor, a német Lufthansa-csoport magyarországi képviselője felidézte: 2016-tól heti három alkalommal közlekedett a Lufthansa Müűnchen és Debrecen között, a koronavírus-járvány kétéves kényszerszünet után most heti négy járattal indulnak újra. A gépek hétfőn, szerdán, pénteken és vasárnap közlekednek majd. Érdekességként említette, hogy míg 2019-ban, a járvány előtti utolsó teljes évben a járatot igénybe vevők 60 százaléka céges utas volt, 40 százaléka…
Részletek>Címke: Lufthansa
A Ryanair-vezér szerint egyesülnie kellene az easyJetnek és a Wizz Airnek
A Ryanair légitársaság vezetője szerint egyesülnie kellene a Wizz Airnek és az easyJetnek, mert enélkül mindkét céget más légitársaságok „szereznék meg”. Michael O’Leary a Financial Times című londoni üzleti napilap hétfői kiadásában megjelent nyilatkozatában felfedte, hogy ő is többször megpróbálkozott a Wizz Air felvásárlásával, de már letett erről a szándékáról. Az easyJet – a legnagyobb brit olcsójegyes légitársaság – a múlt héten hivatalosan bejelentette, hogy nem sokkal korábban előzetes felvásárlási célú megkeresést kapott. A Londoni Értéktőzsdén (LSE) közzétett tájékoztatásból nem derült ki, hogy melyik cég kereste meg az easyJet vezetését, de…
Részletek>Az uniós légi utasok jogai is áldozatul estek a világjárványnak
Az uniós légiközlekedést nagymértékben megviselte a koronavírus-járvány, ideje alatt jelentősen csorbultak a légi utasok jogai is, miután a légitársaságok és az utazásszervezők úgy kaptak több milliárd euró állami támogatást, hogy nem írták elő számukra az utasok kártalanítását – közölte az Európai Számvevőszék. Az Európai Unió luxemburgi központú számvevőszéke jelentésében mindenek előtt kiemelte, az uniós szabályok szerint a légitársaságok a jogszabályok értelmében kötelesek visszafizetni az utasoknak a jegyük árát, ha törlik a járatukat. Számos légitársaság azonban, jogellenesen arra kényszerítette az ügyfeleit, hogy készpénz helyett utalványt fogadjanak el. Az uniós számvevők rámutattak,…
Részletek>A válság előttinek a fele lehet az idén az európai légiforgalom járatszáma
A koronavírus-válság előttinek mintegy a fele lesz csak az európai légiforgalom járatszáma az idén az európai légiirányítók szakmai képviselete, az Eurocontrol honlapján közzétett prognózis szerint. Tavaly 6,1 millió járatot töröltek Európában, a járatszám a 2019-es 11,1 millióról 55 százalékkal 5,0 millióra csökkent. Az év utolsó hét napjának az átlaga 62,4 százalékkal kisebb forgalmat mutatott a 2019-esnél. Ebből kiindulva az Eurocontrol prognózisa szerint a 2021-es járatszám a 2019-esnek 51 százaléka, 5,64 millió lehet. Az idei első hónapokban még 50-60 százalékkal kisebb lehet a járatszám a 2019-esnél, az év hátra lévő részében…
Részletek>Egyre több jegyet ad el a Lufthansa a 2021 nyári járataira
Az új típusú koronavírus elleni oltások megjelenéséről szóló hírek hatására robbanásszerűen emelkedik a foglalások száma a Lufthansa jövő nyári járataira – mondta a német légitársaság vezérigazgatója. Carsten Spohr (képünkön) a Wirtschaftswoche című gazdasági hetilapban közölt interjúban elmondta, hogy megháromszorozódott a foglalások száma, amióta a vakcinafejlesztések sikere révén „konkrét kilátás” nyílt a világjárványt megfékező oltásra. Hozzátette, hogy a húsvéti időszakra is egyre több foglalás érkezik, ami azt mutatja, hogy az utazók a járványhelyzet javulására számítanak. Így a Lufthansa is bizakodóan várja az új évet. Az új számítások szerint az utasforgalom 2021…
Részletek>Közel egymillió járattal csökkent a németországi légiforgalom
Eddig közel egymillió járat esett ki az idén a járványvédelmi korlátozások miatt a németországi polgári légiforgalomból az Európai Unió légügyi hatósága, az Eurocontrol keddi jelentése szerint. Az idén március elseje óta a múlt héttel bezárólag a tavalyi azonos időszakhoz képest 980 ezerrel, 65 százalékkal kevesebb repülőjárat közlekedett a polgári utas- és teherforgalomban Németországban. A szállított utasok száma pedig 152 millióval, 83 százalékkal volt alacsonyabb. A legnagyobb mértékű forgalomcsökkenés az április közepi héten következett be, amikor 89 százalékkal kevesebb repülőjárat közlekedett, mint egy évvel korábban. Az elmaradás az egy évvel korábbihoz…
Részletek>Kilencéves késéssel elindult a forgalom az új berlini repülőtéren
Elindult a forgalom Berlin és a német főváros körüli Brandenburg tartomány új nemzetközi repülőterén szombaton, az első tervekhez képest kilenc év és egy nap késéssel. A berlin-brandenburgi Willy Brandt nemzetközi repülőtér (BER) elsőként két ünnepi különjáratot fogadott, a Lufthansa LH 2020-as számú járata Münchenből, az Easyjet EJU 3110-as járata a rövidesen bezáró berlini Tegel repülőtérről szállított vendégeket a megnyitóra. A BER az egykori NDK területén végrehajtott legnagyobb beruházás. Közpénzből finanszírozták, több mint hétmilliárd euróba (2570 milliárd forint) került. Befejezésére ötször kellett új időpontot kitűzni. A munka az utóbbi évek kudarcainak…
Részletek>Eurocontrol: eddig 140 milliárd euró bevételkiesést okozott a járvány
Eddig mintegy 140 milliárd euró bevételkiesést okozott a légiközlekedési iparág fő szereplőinek a koronavírus-járvány, a felkínált kapacitás pedig alig a fele a tavalyinak – mondta Eamonn Brennan (képünkön), az Eurocontrol főigazgatója. Az európai légiforgalmat szervező társaság videokonferenciáján a főigazgató ismertette, 4,2 millió járat nem közlekedett a pandémia miatt az Eurocontrol tagállamainak légterében, 1,2 milliárddal csökkent az utasforgalom, és jelenlegi becslések szerint 2024-re érik csak el a 2019-es szintet. A repülőterek, légitársaságok, légiforgalmi irányító szolgálatok a járvány kitörése óta mintegy 140 milliárd euró bevételtől estek el. Európában jelenleg a felkínált kapacitás…
Részletek>Hárommilliárd eurót meghaladó veszteséget jelentett a Lufthansa-csoport az első fél évre
Hárommilliárd eurót meghaladó adózott veszteségről számolt be a Lufthansa-csoport a június 30-ával zárult első pénzügyi fél évre, a társaság 22 ezer dolgozót bocsát el, és legalább száz géppel csökkenti a flotta méretét. A Lufthansát, a Swiss-t, az Austrian Airlines-t, az Eurowingset és a Brussels Airlines-t is magába foglaló német cégcsoport honlapján közölt eredmények szerint a cégcsoport a fél évet 3,6 milliárd euró adózott veszteséggel zárta, míg egy évvel korábban 116 millió eurós mínusz volt a mérleg. Az árbevétel 52 százalékkal 8,1 milliárd euróra csökkent, mivel a járvány miatt bevezetett utazási korlátozások…
Részletek>Az EU, a Lufthansa és a Malév esete
Az EU nem akadályokat gördít feltételeivel a Lufthansa állami támogatása elé, hanem a versenyegyensúly fenntartását törekszik elérni, ahhoz viszont ragaszkodik – jelentette ki Margrethe Vestager (képünkön) uniós versenyjogi biztos, miután a Lufthansa német légitársaság felügyelő bizottsága elhalasztotta a döntést a német állam kilencmilliárd eurós mentőcsomagjáról. A felügyelő bizottság azzal indokolta halasztó döntését, hogy Brüsszel szerintük túl kemény feltételeket támaszt. A támogatási csomag engedélyezésének fejében az unió versenyjogi szervének a néhány repülőtéri résidő (slot) feladására tett kikötése ugyanis a Lufthansa két fő forgalmi csomópontján, Münchenben és Frankfurtban is csökkentené a társaság…
Részletek>