GFM: elindult a logisztikai park címpályázat

Gazdaságfejlesztési Minisztérium

A Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) honlapján elérhetővé vált a Logisztikai Park Címpályázat, amelyben a logisztikai parkok intermodális logisztikai park, regionális logisztikai park vagy helyi logisztikai park minősítést szerezhetnek. Fábián Gergely iparpolitikáért és technológiáért felelős államtitkár a GFM közleményében kiemelte, hogy a kormány által létrehozott új minősítési rendszer célja egységes szabályozási, minősítési és ellenőrzési rendszer létrehozása, amelyben a logisztikai szolgáltató szektor beruházásai koordinált keretek között és hatékonyabban valósulnak meg. Az ágazat jelenleg a GDP öt százalékát állítja elő, a kormányzat célja, hogy ez tíz százalékra nőjön, amellyel tovább erősíthető a magyar gazdaság…

Részletek>

Kiegyenlíti a feszültségingadozásokat az E.ON innovációja

villanyvezeték

Az E.ON a közleményében emlékeztet arra, hogy lakossági és vállalati részről is megnőtt a naperőművek létesítésének igénye, a következő időszakban a villamos hálózatra kapcsolódó nagyszámú háztartási napelemes rendszer jelentős kihívás elé állítja a villamosenergia-hálózatok üzemeltetőit. Felidézték, hogy a megújuló energia befogadásának biztosítására az E.ON Hungária csoport 74 milliárd forint értékű hálózatfejlesztési tervet jelentett be, amelynek keretében mintegy 15 ezer különböző nagyságrendű beruházás valósul meg 2026-ig. Mivel a megújuló energiaforrások hálózatra kapcsolása a megnőtt igények miatt a hagyományos technológiákkal néhány hónap alatt nem megvalósítható, a nagyszabású hálózatfejlesztési program mellett egy komplex…

Részletek>

A Masterplast kőzetgyapot-gyártó üzemet létesítene a Vajdaságban

Masterplast kőzetgyapot

Új kőzetgyapot-gyártó üzem létesítését tervezi a Masterplast Nyrt. leányvállalata, a Masterwool MW-1 d.o.o. a vajdasági Szávaszentdemeteren, a projekt értéke nagyságrendileg húszmillió euró – közölte a társaság. Az üzem a tervek szerint éves szinten 30 000 tonna kapacitással rendelkezik majd. A projekt finanszírozását a társaság és a társtulajdonos saját forrásból, valamint a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) által meghirdetett Külpiaci növekedési támogatási programban elnyerhető, vissza nem térítendő állami támogatásból tervezi megvalósítani. A közleményben jelezték, hogy a KKM hétfőn értesítette a Masterplast Nyrt.-t, hogy a társaság 51 százalékos tulajdonában álló leányvállalatnál tervezett üzem létesítéséhez…

Részletek>

Másfél milliárd forintból tervezhetik a reptér fejlesztését Békéscsabán

Békéscsaba repülőtér

Csaknem 1,5 milliárd forintból tervezhetik a reptér fejlesztését Békéscsabán – határozott ülésén a megyei jogú város közgyűlése. A jelen lévő 15 képviselő egyhangúlag, vita nélkül elfogadta, hogy 1 milliárd 450 millió forintért a debreceni Tervtár Tervező, Kivitelező és Szolgáltató Bt. és az MKB Consulting Zrt. legyen a békéscsabai repülőtér tervezésére kiírt feltételes közbeszerzési eljárás nyertese. A nyílt közbeszerzési eljárásra négy pályázat érkezett be; a szerződés akkor válik hatályossá, ha a támogatói okiratot kiállítják. A nyertesnek kell elkészítenie a megvalósíthatósági tanulmányt és az engedélyezési, valamint kiviteli terveket is. Figyelembe kell venni, hogy…

Részletek>

Több mint egymilliárd forintos fejlesztés indulhat az épülő Airbus-gyár mellett Gyulán

Repülőgépalkatrész-gyártó vegyesvállalatot hozott létre az Airbus és Magyarország. Bruno Even, az Airbus Helicopters vezérigazgatója és Kun Miklós, a Nemzeti Légiipari Projekt Kft. ügyvezető igazgatója (elöl b-j), valamint Görgényi Ernő, Gyula polgármestere, Maróth Gáspár, védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos, Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára és Juhász Roland állami vagyongazdálkodásért felelős államtitkár (hátul, b-j) az Airbus Helicopters és a magyar állam közös tulajdonában álló repülőgépalkatrész-gyártó vegyesvállalat létrehozásáról szóló dokumentumok aláírásán az Ybl Budai Kreatív Házban 2020. július 17-én. Az üzem Gyulán épül fel és 2022 közepén kezdi meg a termelést. Budapest, 2020. július 17. MTI/Szigetváry Zsolt

Uniós forrásból 1,2 milliárd forintot nyert el a gyulai önkormányzat az épülő Airbus-gyár melletti utca fejlesztésére. A fejlesztéssel a Rosu utca teljes kiépítése, valamint a déli iparterület megközelíthetőségének javítása a cél, itt épül ugyanis az Airbus-gyár és a felületkezelő üzem. A tervek szerint a Rosu utca bonyolítaná a jövőben a személyforgalmat, erről mehetnek majd be a dolgozók a gyárakba. A forrásból hétméter széles, 822 méter hosszú utat építenek, amelynek egyik vége a Csabai úthoz, a másik a 44-es úthoz csatlakozik. Az utcát az egyik végén kiszélesítik, hogy új balra kanyarodó sávot…

Részletek>

A Volánbusz szerint szabályosan pályáztak a szombathelyi közlekedési szolgáltatásra

Volánbusz

Az eddigi szolgáltató, a Volánbusz visszautasítja a szombathelyi önkormányzat döntését, amely érvénytelennek nyilvánította az állami tulajdonú társaság pályázatát szabálytalanságra hivatkozva a város helyi közlekedési szolgáltatására kiírt tenderén; a cég minden rendelkezésre álló jogi eszközt felhasznál, hogy érvényt szerezzen álláspontjának – közölte a Volánbusz. Szombathely önkormányzata szintén közleményben tudatta: „értetlenül állnak” a közlekedési társaság álláspontjával szemben és visszautasítják az önkormányzati döntés vitatását. Emlékeztettek arra, hogy a cég a pályázati feltételeket írásos nyilatkozatban fogadta el, annak beadási határidejét pedig kérésükre módosították. Hozzátették: a Volánbusz Zrt. által benyújtott pályázat több pontja miatt sem volt…

Részletek>

Magyar siker a Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázaton

taps

Négy arany- és három ezüstérmet nyertek a magyar ingatlanfejlesztők az idei FIABCI World Prix d’Excellence elnevezésű Nemzetközi Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázaton – közölte a több díjazott épületet tervező Archikon Építésziroda. A Párisi Udvar Hotel Budapest az örökségvédelem és a szálloda kategóriában is első helyen végzett. A környezettudatos fejlesztés kategóriában pedig a Himalájában fekvő Zanglában tervezett Szoláriskola kapott aranyérmet. A szoláriskola célja a téli oktatás tantermeinek megvalósítása volt, hogy a helyi anyagokból és technológiával készült épület fűtése a nap természetes energiájával történhessen. Mindkét aranyéremmel jutalmazott épületet az Archikon Építésziroda tervezte. A középmagas…

Részletek>

A SzTNH középiskolások startup terveit díjazta

Pomázi Gyula

Az öt legjobban kidolgozott startup tervet díjazták az „Álmodtam egy startupot magamnak” című pályázaton, amelyet középiskolásoknak írtak ki azzal a céllal, hogy a diákok minél korábban találkozzanak a szellemitulajdon-védelem témakörével – közölte a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SzTNH). A 2,5 millió forint összértékű pályázaton ötfős csapatok jelentkezését várták, amelyek 11. és 12. osztályos diákokból és egy felkészítő tanárból álltak. Az öt legeredményesebb csapat fejenként 50-150 ezer forintos vásárlási utalványokat kapott. A versenyt a Hunya Manó társasjáték tervezői nyerték meg, a mezőkovácsházi Hunyadi János Általános Iskola és Gimnázium diákjaiból álló HunyadiSokk…

Részletek>

Ismét piacvezető a prémium személyautók értékesítésében a Mercedes-Benz

Mercedes Benz

Rekordévet zárt a Mercedes-Benz Hungária Kft., idén is a vezető helyet szerezte meg a prémium személyautók eladásában, és jól teljesítettek a kishaszon- és nagyhaszonjárművek üzletágak is. A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. 2019-ben újabb sikeres évet zárt: mintegy 190.000 személygépkocsit gyártottak Kecskeméten, amellyel mintegy 3,7 milliárd eurós nettó árbevételt ért el a vállalat. Egy éven belül háromszor is sikeresen indították el az egymást követő új modellek sorozatgyártását. A két cég közös sajtótájékoztatón értékelte a 2019-es év eredményeit. Az eseményen Reinhard Münster, a Mercedes-Benz Hungária Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a cég…

Részletek>

Elkészült a Magyar Máltai Szeretetszolgálat logisztikai és raktárközpontja

raktár

Elkészült a Magyar Máltai Szeretetszolgálat logisztikai és raktárközpontja Kecskeméten. A raktárközpont annak az Európában egyedülálló pályázatnak a segítségével készült el, amelynek során a magyar karitatív szervezetek 37 településen 40 projektet valósíthattak meg 4,5 milliárd forint uniós támogatásból – mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára, a Karitatív Tanács elnöke. Soltész Miklós hangsúlyozta: a néhány hónapon belül befejeződő pályázat keretében a Karitatív Tanács hat nagyobb szervezete 650-650 millió forintot, míg három kisebb tagja 200-200 millió forintot fordíthatott fejlesztésekre. Az államtitkár emlékeztetett: a pályázat célja az volt, hogy olyan raktárbázisok…

Részletek>