AMR: még egy érv az intralogisztika automatizálása mellett

A vállalatok mérettől és iparágtól függetlenül az automatizációhoz fordulnak, hogy javítsák hatékonyságukat, növeljék rugalmasságukat, és csökkentsék kiadásaikat. A belső szállítási folyamatoknak is szerepelniük kell a listán. Az intralogisztika optimalizálása mindenképpen erősítheti a vállalkozások versenyképességét. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kutatása szerint négyből mindössze egy vállalat automatizálja belső logisztikai folyamatait és szállítási feladatait. 32 százalék nem is tervez automatizációs fejlesztést a következő három évben. Magyarország a logisztikai folyamatok automatizálásának küszöbén áll Egy, az MKIK által tavaly elvégzett kutatás szerint, Magyarországon a logisztikai folyamatok automatizálása még korai stádiumban van. A csaknem 6800…

Részletek>

Együttműködési megállapodást kötött egy magyar és egy német logisztikai szervezet

A Münchenben keddtől péntekig zajló Transport Logistic kiállításon együttműködési megállapodást kötött a Német Logisztikai Szövetség (Logistics Alliance Germany) és a Hungrail Magyar Vasúti Egyesület közölte az egyesület. Az együttműködési megállapodás szerint a két szervezet erősíti együttműködését az üzleti és kereskedelmi promóciós események szervezésében, és intenzívebbé teszi a tapasztalatok, információk és adatok cseréjét. A Hungrail közleménye szerint a Transport Logistic a logisztikai szakma legrangosabb seregszemléje és szakvására. Az expo több mint 115 ezer négyzetméternyi területén 62 ország 2162 kiállítója várja a 123 országból érkező, több mint hatvanezer látogatót. Az idei kiállítás…

Részletek>

Stratégiai együttműködés az InterTanker Zrt. és a Debreceni Egyetem között

Új szintre emeli stratégiai kapcsolatát a Debreceni Egyetem (DE) és a régió meghatározó járműipari vállalata, az InterTanker Zrt. – jelentették be a felsőoktatási intézmény és a cég vezetői szerdán sajtótájékoztatón Debrecenben. Pintér Ákos, a DE rektorhelyettese és Kossa György, az InterTanker Zrt. elnök-vezérigazgató a következő lépésként a duális képzés beindítását, majd az InterTanker debreceni gyárában kihelyezett egyetemi tanszék működtetését jelölte meg. A rektorhelyettes a kihívások korának nevezte a jelenlegi időszakot, amikor a 4.0 negyedik ipari forradalom olyan szakképzett mérnököket igényel, akik a szakmájuk mellett értenek a programozáshoz, a robotika területeihez, de…

Részletek>

A Spar olyat kapott, amilyet még senki, soha

Spar

Első alkalommal adták át a Magyar Termékekért Kereskedelmi Nívódíjat, az elismeréssel az egészséges és biztonságos magyar termékek piacra juttatását ismerik el, amelyet a Spar Magyarország Kft.-nek ítéltek – fogalmazott az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára. Farkas Sándor a négynapos élelmiszerkereskedelmi konferencia második napján megrendezett díjátadó ünnepségen azt hangsúlyozta, hogy a magyar mezőgazdasági termelésben meglévő mintegy negyven százalékos tartalék kiaknázható lenne, ha „az üzleti szemléletet a termelői oldalhoz közelítenék”, azaz kihasználnák a piaci szereplők közötti együttműködés lehetőségét, valamint megjelenne a gazdálkodásban a digitalizáció, a robotika és a precíziós gazdálkodás. Ennek eredményeként mintegy 25-30…

Részletek>

Egy amerikai cég felvásárolja az együttműködő autonóm mobil ipari robotok piacvezetőjét

Az amerikai Teradyne cég 121 millió euróért felvásárolja a dán a Mobile Industrial Robots (MiR) vállalatot, amely az együttműködő autonóm mobil robotok (AMR-ek) vezető beszállítója ipari alkalmazások számára. A felvásárlásról a két cég részvényesei szerdán döntöttek. Az összeg további 101 millió euróval emelkedhet bizonyos kitűzött célok 2020-ig történő teljesítése esetén – áll a két cégnek az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében. Az AMR-piac a professzionális robotikai szolgáltatóipar megközelítőleg 1,1 milliárd dolláros, „logisztikai rendszerek” szegmensébe tartozik. A MiR 2017-ben nyereséges volt 12 millió dolláros éves bevételével, ami több mint a triplája az egy…

Részletek>