Tőzsdére lépést is tervez az átalakult WebEye Telematics Zrt.

Részvénytársasággá alakult, és folyamatos növekedés mellett tőzsdei belépést fontolgat a magyar tulajdonú telematikai, flottakövető szolgáltatást nyújtó cég, a WebEye. Németh Pál (képünkön), a WebEye Telematics Zrt. vezérigazgatója a cég keddi, budapesti sajtóbeszélgetésén elmondta: idén novemberben zárult a Webeye International Kft. és a Lambda-Com Kft. egyesülése, a jogutód cég a WebEye Telematics Zrt. lett. A létrejött, háromszáz dolgozót foglalkoztató cégcsoport céljai között szerepel, hogy az árbevételét megduplázza, azon belül az export arányát nyolcvan százalék fölé emelje öt éven belül, tovább az általuk kezelt telematikai végpontok számát 64 ezerről 200 ezerre növelje. Az…

Részletek>

Jó évet zárt a WebEye

A járműkövető rendszerek fejlesztésével és menedzselésével foglalkozó WebEye Hungary 2017-es árbevétele a vártnál nagyobb mértékben, 2,01 milliárd forintról 2,2 milliárd forintra nőtt. A teljes nemzetközi cégcsoport az előző évi 4,086 milliárd után, 4,4 milliárd forint bevételt realizált a 2018. április 30-ával záródó pénzügyi évben. A magyar alapítású és tulajdonú, fóti központú WebEye hazai leányvállalatának nettó árbevétele 30 millió forinttal meghaladta az előre kitűzött, 158 millió forintos növekedési célt. A 14 európai országban szolgáltató nemzetközi cégcsoport, a WebEye Telematics konszolidált árbevétele pedig az előző pénzügyi évhez képes 310 millió forinttal magasabb,…

Részletek>

Öt trend, ami kizöldíti a logisztikát

Amikor a vállalatok többsége felismeri, hogy a felelősségteljes és fenntartható működés nem csupán az ellátási lánc egy, jellemzően fogyasztók felé jól kommunikálható eleménél fontos, de a szállítmányozási folyamatokba is szervesen beépíthető, akkor jön el a logisztika új, zöldebb kora. Április 19-e a Logisztika Napja, ennek apropóján a WebEye telematikai cég vizsgálta meg a logisztika jövőjét formáló zöld trendeket. I. Önvezető kamionok Még néhány évet várni kell ugyan arra, hogy az M7-es autópályán automata kamionsofőrökkel találkozzunk, de a legnagyobb kamiongyártók a fenntarthatósági szempontokat zászlójukra tűzve sorra jelentik be újabb és újabb…

Részletek>

Telenortól igazolt kereskedelmi vezetőt a WebEye

A WebEye Telematics Group járműkövető rendszerek fejlesztésével foglalkozó cég ambiciózus profitelvárások és a telematikai szolgáltatások körének bővítése érdekében átalakította vezetői struktúráját; a legfontosabb pozíciókra elismert szakembereket igazolt. A jelentősebb átalakítások és kinevezések kereskedelmi, gazdasági és HR területeken zajlottak le 2017 végén. A WebEye új kereskedelmi- és marketing vezetője a Telenor értékesítési igazgatói székéből érkezett a magyar it-céghez. A hazai és a nemzetközi piac meghatározó telematikai szereplője a telítődő magyar piac után a szolgáltatások diverzifikálódásában lát növekedési potenciált, valamint globális irányokból vár ugrásszerű profitnövekedést. A magyar alapítású és tulajdonú, de 14 országban szolgáltató WebEye a cél érdekében…

Részletek>

A WebEye szerint átalakulóban a logisztika

A járműkövető rendszerek fejlesztésével foglalkozó WebEye Telematics Group a következő öt-tíz évben jelentős átalakulást prognosztizál a logisztikai iparágban. A WebEye közleménye szerint a magyarországi piacon regisztrált közel félmillió tehergépjármű legtöbbjében már működik valamilyen telematikai rendszer, a társaság törekvései ezért globális irányba mutatnak. Az idén Lengyelországban, Romániában és a balkáni államokban számítanak ugrásszerű, azaz akár húsz százalék fölötti növekedésre a logisztikai innováció területén. A cégcsoport 2017-ben mintegy hatezer új végpontot, azaz járművet és állomást vont be hálózatába, bővítette mobilos és tableten elérhető flottakövetési szolgáltatásainak körét. Tóth Levente, a WebEye Telematics Group…

Részletek>

Kiderült a rejtély: ezért van ennyi kamion az utakon

Társaival hosszú sorokban araszol az autópályán, átlagosan 68 kilométer per órával halad, havonta huszonegyszer teszi meg a Budapest-Debrecen-Budapest távolságot, és 27 liter üzemanyagot fogyaszt száz kilométeren. Ezek egy átlagos, áruszállításban részt vevő magyar kamion paraméterei – derül ki a legnagyobb európai lefedettséggel rendelkező WebEye 1100 partneren végzett telematikai kutatásából. A telematikai rendszerek alapja egy műholdas navigációs rendszer, melynek segítségével a fuvarozó cégek azonnali és rendszeres visszajelzéseket kaphatnak járművük vagy flottájuk helyzetéről, fogyasztásáról, illetve kondíciójáról. A NiT Hungary (Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete) adatai alapján 12 ezer bel- és külföldi áruszállítást végző…

Részletek>

A logisztikában is hódít a sűrített földgáz

Az ultra rövid fordulóidőkkel a diszkont légitársaságok már-már tökélyre fejlesztették a kapacitáskihasználtságot – nekik minden földön töltött perc színtiszta veszteség. A logisztikai iparágban is hasonló a helyzet: az egyre ismertebb energiaforrással, CNG-vel (sűrített földgázzal) hajtott tehergépjárművek hatékonysága is akkor a legnagyobb, ha folyton úton vannak. A hatékony működést telematikai megoldások is támogathatják. A CNG, vagyis a sűrített fölgáz üzemanyagként való alkalmazása robbanásszerű fejlődés előtt áll: jelenleg Magyarországon hat-hétezer személyautót és néhány száz, áruszállításban és tömegközlekedésben résztvevő járművet hajt a konyhából is jól ismert földgáz. Ezeket a járműveket jelenleg tizenegy kút…

Részletek>

Egyre többször támadják a kamionosokat az EMEA régióban

kamion

Régiós szinten tavaly több mint 2600, közúti áruszállításban résztvevő jármű ellen követtek el bűncselekményt. A magyar utakon a rendőrség 2016-ban ötven olyan bűncselekményt regisztrált, ahol az elkövetés helyszíne kamion, vagy tehergépjármű volt. A fuvarcégeknél a GPS alapú járműkövetés ma már alap védekezési forma az ilyen jellegű bűncselekmények ellen, de ez kiegészülhet egyéb informatikai megoldásokkal is. A közúti árufuvarozók ellen elkövetett bűncselekmények száma tavaly riasztóan megugrott az európai, közel-keleti és afrikai (EMEA) régióban: a legtekintélyesebb, ezeket az eseményeket regisztráló nemzetközi szervezet, a TAPA adatai szerint 2015-höz képest tavaly 72 százalékkal több…

Részletek>

Legyen minden elérhető, azonnal

Azonnali elérhetőség, digitalizáció és árubiztonság. A hazai logisztikai szektor ezekre a kulcsszavakra fókuszálva tud csak lépést tartani a nemzetközi trendekkel és a növekvő kereslettel – derült ki a WebEye első Innovációs Napján. A logisztikai iparág meghatározó képviselői és a WebEye telematikai cég partnerei az iparág jövőjéről és cégeik új technológiai megoldásairól osztották meg gondolataikat egymással a cég fóti központjában. A WebEye célja, hogy a közös szakmai eszmecserével hagyományt teremtsen a szektoron belül. A mai kor fogyasztója akkor érzi magát komfortosan, ha vágyai tárgya vagy szolgáltatása elérhető közelségben van, és azt…

Részletek>

WebEye: az automatizáció a logisztikát is átformálja

Önvezető kamionok, automatizált raktárak, járműkövetés, drónok – ezek nem egy hollywoodi sci-fi film hívószavai, sokkal inkább a jövő logisztikai megoldásai, melyek elterjedésével a nemzetközi és a hazai áruszállítás sokkal hatékonyabbá, biztonságosabbá és gyorsabbá válhat. Április 27-én tartották a Logisztika Napját, ennek apropóján a WebEye telematikai cég adott némi betekintést azokba a megoldásokba, amelyek átszabhatják a jövő logisztikai folyamatait. A WebEye becslései szerint a következő 5-10 évben jelentős átalakulás várható a fuvarozási iparágban, amelynek hátterében a mindig és mindenhol elérhető információk, az ügyfelek által generált egyre növekvő adatigény és az ezekre választ…

Részletek>