A logisztikai és szállítmányozási szektor jelenleg a GDP öt százalékát állítja elő, amely 2030-ra tíz százalékra emelkedhet, és ezzel tovább erősíthető a magyar gazdaság összekapcsoló hídszerepe – mondta Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter egy konferencián. A közeljövőben számos nagy ipari beruházás érkezik Magyarországra, amelyek szükségessé teszik a szállítás továbbfejlesztését is. A közvetlen működő tőke (FDI) beáramlása miatt 2030-ra a GDP-ben az export aránya a jelenlegi 70-ről 100 százalékra, a feldolgozóiparé pedig húszról harminc százalékra nő. A megnövekedett gyártási kapacitások miatt pedig fontos, hogy a megnövekedett logisztikai feladatokat a hazai szereplők biztosítsák.…
Részletek>Címke: autópálya
Autópálya koncesszió: szerződést módosít a Kormány
Magyarország Kormány számos más a pénzügyi stabilizációt erősítő intézkedés keretében (lásd megszorítások) felülvizsgálta a gyorsforgalmi úthálózat üzemeltetésére és fejlesztésére 2022-ben megkötött koncessziós szerződést és az állami felülvizsgálat eredményeként az állami kiadások csökkentése érdekében a koncessziós szerződés módosítása mellett döntött – közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK). A cél, hogy 2023-2024-es költségvetési évek tekintetében a magyar állam költségvetési terhei csökkenjenek, ennek érdekében számos beruházás leállításra és átütemezésre került a háború kitörését követően. A kormány továbbra is elkötelezett a gyorsforgalmi közúthálózat hosszú távú, magas színvonalú és fenntartható üzemeltetése és fejlesztése mellett. A…
Részletek>Hegyeshalom: Automata EuroTruck töltőállomást épített az OMV Hungária
Félmilliárd forintból építette meg Hegyeshalomnál új, automata EuroTruck töltőállomását az OMV Hungária Kft. Az OMV Hungária csaknem 1,3 millió euróból (több mint 500 millió forint) épített kamionokat és buszokat kiszolgáló, személyzet nélküli töltőállomást Hegyeshalomnál, az M1-es autópálya mellett, közvetlenül az osztrák határ előtt – közölte a társaság. A magyar-osztrák határon álló automata töltőállomás mindkét irányból elérhető, üzemanyag-ellátását az ausztriai Schwechat finomítója biztosítja, és ha a kihasználtság indokolja, újabb állomás létesülhet Magyarországon. Az OMV első EuroTruck-töltőállomása 2007-ben Ausztriában nyílt meg, és a hálózat azóta Csehországra, Szlovéniára, Romániára is kiterjedt, a hegyeshalmival együtt…
Részletek>Trans-Sped_ nyolcmilliárd forintos beruházás
A Trans-Sped Kft. logisztikai szolgáltatócég nyolcmilliárd forintos beruházással 270 új munkahelyet hoz létre országszerte. A hazai tulajdonú vállalat hat központot épített országszerte, Debrecenben, Nagytarcsán, Környén és Tatán. A nyolcmilliárd forintos beruházást az állam 2,4 milliárd forinttal támogatta, így segítve 270 munkahely létrehozását. Nagyjából 8,8 millió forintjába kerül minden egyes új munkahely a Magyarországon élő magyar állampolgároknak A cég azt közölte, hogy négy új raktárcsarnokkal, innovatív robottechnológiával, modern állványrendszerekkel, speciális anyagmozgató gépekkel és megújult informatikai rendszerrel bővült az elmúlt két évben a Trans-Sped Kft. logisztikai üzletága. A csaknem 8 milliárd összköltségű…
Részletek>Több százezer autót hív vissza a Tesla az önvezető rendszerének hiányossága miatt
Amerikai hatóságok nyomására szoftverfrissítés idejére visszahívja teljes önvezető rendszerrel felszerelt 362 ezer autóját a Tesla – derült ki a napokban megjelent dokumentumokból. A döntés azután született meg, hogy az Országos Autópálya Közlekedésbiztonsági Hivatal (National Highway Traffic Safety Administration – NHTSA) közölte, hogy a sofőrtámogató rendszer nem felel meg a közlekedésbiztonsági jogszabálynak és baleseteket okozhat. A hatóság álláspontja szerint a szoftver megengedi, hogy az általa navigált jármű átlépje a sebességhatárt, valamint törvénytelen, illetve kiszámíthatatlan módon hajtson be kereszteződésekbe, megnövelve az ütközés kockázatát. A Tesla vitatja a közlekedésbiztonsági szervezet megállapításait, de közölte, hogy…
Részletek>Romániában rekordösszeget fordítottak tavaly infrastruktúrafejlesztésre
Minden korábbinál nagyobb összeget fordítottak tavaly a közúti és vasúti infrastruktúra, illetve a légi közlekedés és hajózás fejlesztésére, bővítésére Romániában – tájékoztatott vasárnapi közleményében a szállításügyi minisztérium. A bukaresti tárca közlése szerint a 2022-es év kiemelten eredményes volt a közlekedés és infrastruktúra fejlesztése terén, számos kitűzött célt sikerült megvalósítani, beruházást finanszírozni európai uniós forrásokból. Mint írták, az elmúlt évben 2,27 milliárd eurót költöttek infrastruktúrafejlesztésre, ez az összeg egy évvel korábban 1,41 milliárd euró volt, az előző két évben pedig még kevesebb. A legnagyobb növekedést a közúti infrastruktúra fejlesztésében érték el,…
Részletek>Észak-erdélyi autópálya: újabb pályázatot írtak ki
Újabb pályázatot írt ki az észak-erdélyi A3-as autópálya egyik, a román-magyar határ térségében található szakaszának a tervezésére és kivitelezésére a romániai közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR). A Bisztraterebes és Berettyószéplak közötti szakasz tervezésére és építésére pályázó cégek legkésőbb március 15-ig nyújthatják be ajánlataikat – írta az Agerpres hírügynökség Cristian Pistol CNAIR-igazgatóra hivatkozva. A 26,35 kilométeres sztrádaszakasz három völgyhidat, nyolc felüljárót és nyolc hidat is tartalmaz. Ezek egyike a berettyószéplaki víztározó fölött kanyarodva áthaladó 1650 méter hosszú híd, amelynek szerkezetét már az amerikai Bechtel cég megépítette, de a 2013-ban történt szerződésbontás…
Részletek>Kamionparkoló épül Tatabányán az M1-es közelében
Az M1-es Tatabánya-Óvárosi lehajtójánál három milliárd forintos beruházással 150 férőhelyes, őrzött kamionparkolót épít a Parking Tatabánya Kft.* – közölte a társaság ügyvezetője. A 2019 januárjában alapított, tavaly már két főt foglalkoztató társsaság ügyvezetője, Hegedüs Mihály tájékoztatása szerint a vállalakozás a beruházáshoz ötven százalékos, vissza nem térítendő közvetlen uniós támogatást kapott. (Az MTI ) A csaknem hat hektáros terület az autópálya mindkét oldaláról elérhető lesz. A projekt földmunkáit 2023 áprilisában kezdik meg, a létesítmény első ütemének átadása 2024 januárjára várható. További pályázatok eredményességétől függően itt alakítanák ki Magyarország első nyilvános hidrogéntöltő-állomását, melyet…
Részletek>Magánkézbe került a gyorsforgalmi utak üzemeltetése
A Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (MKIF) szeptember elsején 1237 kilométer meglévő gyorsforgalmi út üzemeltetését és fenntartását veszi át a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-től. A társaság a koncessziót a magyar állam által kiírt nyílt uniós pályázaton nyerte el, ennek értelmében az MKIF üzemeltetésébe kerülnek az M1-es és az M7-es autópálya M0 és az országhatár közötti szakaszai, az M15, M25, M3, M4, M30, M35, M44, M70, M85 és M86 teljes területe, az M8-as autópálya Kisapostag és Apostag közötti szakasza. A tájékoztatás szerint a magyar állammal kötött szerződésben az MKIF vállalta, hogy…
Részletek>Be fog gyűrűzni: a rendszerváltás óta nem látott ütemben nőttek a fuvarozás költségei
A rendszerváltás óta nem látott mértékben nőttek a közúti árufuvarozás költségei, a növekedésből adódó díjemelési igény az ágazatban elérheti 30 százalékot 2021-hez képest a DigiLog Consulting tanácsadócég szerint. A cég az idén vezette be a növekedésből adódó díjemelési igényt kifejező közúti fuvarozási árindexet. A honlapjukon elérhető közleményükben kifejtik, hogy az index emelkedése az első fél évben meghaladta a korábban az egész évre becsült 21 százalékot, ezért módosították éves előrejelzésüket 30 százalékra, hiszen előre láthatólag a szektor működési költségeinek emelkedése az év hátralévő részében is folytatódik. A belföldi fuvarozási ágazatban az…
Részletek>