Logisztikai okoslabort adtak át csütörtökön Hatvanban, a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE), a helyi Robert Bosch Elektronika Kft. és a város együttműködésében. Az eseményen Heidrich Balázs, a Budapesti Gazdasági Egyetem rektora elmondta: a Hatvani Közösségi Felsőoktatási Képzési Központban kialakított új labor egy szimulációs helyszín, amelynek átadása jó együttműködés, közös tanulás és fejlődés eredménye. A legmodernebb Ipar 4.0-s eszközökkel felszerelt létesítményt az egyetem több képzési területén is használják majd a hallgatók – tette hozzá. Hangoztatta: az intézménynek hagyományosan köze van az üzleti élethez és ebből a jövőben sem kíván engedni. A BGE…
Részletek>Címke: felsőoktatás
Légijármű-karbantartási ismereteket tanulhatnak a járműmérnök hallgatók a Debreceni Egyetemen
A légijárművek karbantartáshoz szükséges gyakorlati ismereteket tanulhatnak szeptembertől a Debreceni Egyetem (DE) műszaki kara járműmérnök alapszakos hallgatói, miután erről együttműködési megállapodást kötött az intézmény az Aeroplex közép-európai légijármű műszaki központtal – adta hírül az egyetem. Azt írták, az Aeroplex Közép-Európai Kft. a hazai repülőgép-karbantartási piac egyetlen százszázalékos állami tulajdonú cége, amely eredeti három üzletágát – hangár-, forgalmi- és berendezés-karbantartás – az elmúlt időszakban a cargo-üzletággal egészítette ki, illetve létrehozta a helikopter-karbantartó részlegét is. A cég átvette a Wizz Air forgalmi-karbantartási feladatait a légitársaság két magyarországi bázisán, a budapesti, illetve a…
Részletek>Beavatták a logisztika szakos hallgatókat
Logisztikai esettanulmányt megoldó versenyt rendezett a Debreceni Egyetem Alkalmazott Informatika és Logisztikai Intézet december 12-én, szerdán. Az egyetem a versenyt a gyakorlatorientáltság és a „for-profit” szférával való szoros kapcsolat jegyében a Trans-Sped Csoport által 2018-ban életre hívott Trans-Sped Akadémiával közösen hirdette meg, amelyen magyar és külföldi egyetemisták egyaránt indultak. A rendezvény sajátossága és egyedülálló volta a kiadott feladatban, a lebonyolítás helyszínében valamint a felsőoktatás és a gyakorlat közös kontrollját jelentő értékelésben is testet öltött. Egyedülálló, hogy a versenyzők számára megfogalmazott feladatot, illetve annak megoldását is a valóság inspirálta, melyek működő…
Részletek>Stratégiai együttműködés az InterTanker Zrt. és a Debreceni Egyetem között
Új szintre emeli stratégiai kapcsolatát a Debreceni Egyetem (DE) és a régió meghatározó járműipari vállalata, az InterTanker Zrt. – jelentették be a felsőoktatási intézmény és a cég vezetői szerdán sajtótájékoztatón Debrecenben. Pintér Ákos, a DE rektorhelyettese és Kossa György, az InterTanker Zrt. elnök-vezérigazgató a következő lépésként a duális képzés beindítását, majd az InterTanker debreceni gyárában kihelyezett egyetemi tanszék működtetését jelölte meg. A rektorhelyettes a kihívások korának nevezte a jelenlegi időszakot, amikor a 4.0 negyedik ipari forradalom olyan szakképzett mérnököket igényel, akik a szakmájuk mellett értenek a programozáshoz, a robotika területeihez, de…
Részletek>Felsőoktatási logisztikai labort avattak Zalaegerszegen
A Zalaegerszegen is üzemet működtető Flex International és a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg együttműködésében olyan logisztikai labort adtak át a zalai megyeszékhelyen, ahol a valós logisztikai feladatokat tudják szimulálni. Lambertné Katona Mónika, a BGE zalaegerszegi karának dékánja a keddi tanévnyitót követő avatáson elmondta: az egyetemen a Flex az első, amely saját beruházásban, „okos” technológiákra épülő labort alakított ki. A Pick to Light elnevezésű logisztikai rendszert a Flex magyar mérnökei hozták létre; egy vonalkód leolvasása után világító jelek mutatják a raktári rendszerben, hogy milyen alkatrészek szükségesek egy adott…
Részletek>NGM-államtitkár: Magyarországnak a régió logisztikai szolgáltató központjává kell válnia
Magyarországnak a régió logisztikai szolgáltató központjává kell válnia, ezért a kormány javítani kívánja a fuvarozók versenyképességét, emellett az adminisztrációs terhek enyhítésével és az infrastruktúra további fejlesztésével is segíteni kívánja az ágazatot – mondta Lepsényi István, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára. Közölte, hogy a kormány – a szakmai szervezetekkel közösen – dolgozik a logisztikai stratégia átalakításán, emellett beszállítófejlesztési programot és a logisztikai központok fejlesztését támogató pályázatot indított. Az államtitkár szerint Magyarország felkészült a technológiai korszakváltásra, a kormány – az új technológiák elősegítésén túl – többek között a…
Részletek>Logisztikai központ és konténerterminál épülhet Zalaegerszegen
A jövő megtalálta Zalaegerszeget, reméljük, hogy nemcsak Magyarországon, de egész Európában is egyedülálló lesz a mintegy negyvenmilliárd forintból megvalósuló tesztpálya – emelte ki Orbán Viktor Zalaegerszegen, a hagyományos és önvezető járművek tesztelésére is alkalmas járműipari tesztpálya alapkőletételén. A csaknem 250 hektáros területen épülő beruházás kapcsán a miniszterelnök kijelentette: „Magyarország felkerül a járműipari kutatás-fejlesztés és tesztelés világtérképére, mi magyarok pedig teszünk egy lépést, hogy Közép-Európa egyik járműipari fellegvárává váljunk”. Ez egyszerre nyújt lehetőséget a Magyarországon dolgozó járműipari vállaltoknak, az ebben az iparágban dolgozó, elhelyezkedni akaró szakembereknek, a kutatóműhelyeknek és a beszállítóknak…
Részletek>Új gyárat épít Kecskeméten egy német autóipari beszállító
Mintegy 21 millió eurós (6,5 milliárd forint) beruházással épít új gyárat Kecskeméten a német ElringKlinger, több év alatt 700 új munkahelyet létrehozva – jelentette be az autóipari beszállító cég pénzügyi igazgatója. Thomas Jessulat hozzátette: az új üzemben gépjárművek alkatrészeihez hővédőpajzsokat gyártanak majd, műanyagbefecskendező gépekkel. A sorozatgyártás 2017 végére elindul a nagy mértékben automatizált, tízezer négyzetméteres termelőüzemben. Az igazgató beszámolt arról, hogy a cég hosszú ideje jelen van Kecskeméten, jól ismerik a régiót. A helyszín különösen fontos a nemzetközi gépjárműipar számára, Kecskemétet egyebek mellett a jó infrastruktúra, nemzetközi vasúthálózat közelsége, a…
Részletek>Az új kecskeméti Mercedes-beruházás biztos jövőt ígér a Pallasz Athéné Egyetemen hallgatóinak
A Mercedes új kecskeméti gyárának frissen bejelentett megépítése kiszámítható jövőképet és Magyarországon párját ritkító karrierlehetőséget kínál a július 1-én megalakult Pallasz Athéné Egyetem (PAE) hallgatóinak – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján az intézmény ideiglenes vezetője. Ailer Piroska hangsúlyozta: már az első gyárépítés is megváltoztatta az intézmény kecskeméti és szolnoki jogelődjének sorsát, meghatározta azok feladatait. Az elmúlt nyolc évben ennek jegyében hozták létre a – korábban Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskola néven szintén önálló intézményként működő – GAMF karon a járműipari tanszéket és indult el a duális képzés is – tette hozzá.…
Részletek>Összefog a Corvinus és a Praktiker a duális képzésben
A Praktiker a Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusának Gazdálkodástudományi Karával közösen szeptembertől duális képzést indít gazdálkodás és menedzsment, valamint pénzügy- számvitel szakokon. Mivel a hallgatók minél sokoldalúbb felkészítése a cél, a Praktiker a három éves duális képzés során budapesti központjában – többek között a pénzügyi, kontrolling, számvitel, marketing és HR osztályon – biztosítja, hogy a vállalati ösztöndíjban részesülő hallgatók az egyetemi elméleti oktatások keretében szerzett tudást magas színvonalú szakmai gyakorlaton egészíthessék ki. Emellett a végzősök a diploma megszerzése után munkaszerződésre is számíthatnak. Ha sikeres lesz az idén próba jelleggel induló…
Részletek>