Májusban jelentősen nőtt az eladott új autók száma az Európai Unióban

Európa

Májusban jelentősen nőtt a forgalomba helyezett új autók száma az Európai Unióban – az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára felkerült adatok szerint. Májusban éves szinten 18,5 százalékkal, 938 950-re ugrott a forgalomba helyezett új személygépkocsik száma, miután áprilisban kisebb, 17,2 százalékos volt az éves szintű növekedés. A forgalomba helyezések éves növekedése tavaly augusztusban indult meg 4,4 százalékkal és azóta jórészt 10 százalékot meghaladó a bővülés üteme. Az idei első öt hónapban 4,4 millió új személygépkocsit helyzetek forgalomba, ami 18 százalékos növekedés a tavalyi azonos időszakkan összevetve. A négy…

Részletek>

Újabb üzemcsarnokkal bővült a Fusetech Kft. Kaposváron

Fusetech

Átadták a főként túláramvédő biztosító betéteket gyártó Fusetech Kft. újabb, 900 millió forintból kialakított üzemcsarnokát Kaposváron. Az eseményen elhangzott, hogy a Fusetech egy korábbi raktárépület saját forrásból finanszírozott rekonstrukciójával alakította ki új, 4 ezer négyzetméteres csarnokát, annak érdekében, hogy a társaság több és új termékeket is elő tudjon állítani. Luc Themelin, a Mersen csoport vezérigazgatója elmondta, hogy a cégcsoport 55 országban van jelen, fő egyik fő tevékenysége az elektromechanikus gépek gyártása, ebbe illeszkedik a magyarországi Fusetech is, amelynek további bővítését tervezik. Julie Thisse, Franciaország budapesti nagykövetségének ügyvivője úgy vélte, az újabb…

Részletek>

Magyarországon alacsony a bizalom a használtautó-értékesítők iránt egy felmérés szerint

autókereskedés

Magyarországon az egyik legalacsonyabb a bizalom a használtautó-értékesítők iránt – derül ki a carVertical 17 országban, 4500 ember megkérdezésével készített felméréséből. A járműadat-szolgáltató csütörtöki közleménye szerint Bulgáriában, majd Magyarországon, Litvániában és Észtországban bíznak legkevésbé a vásárlók a használt autók eladóiban. Ezekben az országokban hosszú múltra tekintenek vissza az autókkal kapcsolatos csalások. Számos jármű futásteljesítménye hamisított, illetve szenvedett súlyos balesetet korábban, sok járművezető esett már áldozatául a tisztességtelen eladóknak – írták. Leginkább az Egyesült Királyságban, Finnországban, Szlovéniában, Németországban, Szlovákiában és Csehországban bíznak meg az emberek az eladókban. A közepes bizalmi pontszámmal rendelkező…

Részletek>

DACHSER pályacsúcs: hétmilliárd eurós árbevétel 2021-ben

Burkhard Eling, DACHSER

A volumen növekedése és a magas fuvardíjak rekord növekedést eredményeztek; 78,3 százalékos ugrás a légi és tengeri árufuvarozásban. Tavaly a DACHSER nettó 7,1 milliárd euró konszolidált árbevételt könyvelhetett el, ami 26 százalékos növekedést jelent 2020-hoz képest. Az előző évi lezárások után a logisztikai szolgáltató ismét dinamikus növekedési pályára állt. A 2021-es év pozitív eredménye a szállítmányok számának és a szállított tömeg 6,3 százalékos emelkedésének köszönhető, ami vállalati szinten 7,7 százalékos gyarapodást jelent. Az eladások ugrásszerű emelkedését a magas fuvardíjak véglegesítették, amelyet a szállítási kapacitáshiány okozott. „Kétségtelen, hogy a 2021-es év…

Részletek>

Macron egy 30 milliárd eurós újraiparosítási programot jelentett be

Emmanuel Macron

A francia államfő öt évre szóló újraiparosítási programot jelentett be, amelynek középpontjában a nukleáris energia fejlesztése, valamint Franciaországnak „egy innovációs nagy nemzetté” tétele áll. „A 2030-ig tervezett stratégia keretében 30 milliárd eurót fektetünk be” – mondta a francia elnök mintegy kétszáz üzleti vezető és diák előtt a hivatalában elmondott beszédében. Hozzátette: azt szeretné, ha Franciaország egy nagy innovációs nemzetté válna. Véleménye szerint hazája egyes európai országokhoz képest 15-20 éves lemaradásban van az innováció terén. Emmanuel Macron szerint Franciaországnak vissza kell találnia „az innováció-termelés-export” ciklushoz, amelyből képesnek kell lennie finanszírozni és…

Részletek>

Az uniós légi utasok jogai is áldozatul estek a világjárványnak

stewardess

Az uniós légiközlekedést nagymértékben megviselte a koronavírus-járvány, ideje alatt jelentősen csorbultak a légi utasok jogai is, miután a légitársaságok és az utazásszervezők úgy kaptak több milliárd euró állami támogatást, hogy nem írták elő számukra az utasok kártalanítását – közölte az Európai Számvevőszék. Az Európai Unió luxemburgi központú számvevőszéke jelentésében mindenek előtt kiemelte, az uniós szabályok szerint a légitársaságok a jogszabályok értelmében kötelesek visszafizetni az utasoknak a jegyük árát, ha törlik a járatukat. Számos légitársaság azonban, jogellenesen arra kényszerítette az ügyfeleit, hogy készpénz helyett utalványt fogadjanak el. Az uniós számvevők rámutattak,…

Részletek>

Tizenhat év után újranyit a Samaritaine, Párizs leghíresebb áruháza

Samaritaine áruház Párizs

Tizenhat évig tartott munkálatok és pereskedés után június 19-én újranyit a Samaritaine, Párizs leghíresebb áruháza. Az épület felújítása és átépítése 750 millió euróba került – közölte a nagyáruház tulajdonosa, a LVMH luxuscég-csoport. A Szajna jobb partján magasodó épületet 2005-ben a szakszervezetek tiltakozó mozgalmainak ellenére zárták be, mert nem felelt meg az egészségi és biztonsági előírásoknak. A szakszervezetek attól tartottak, hogy a nagyáruházat végleg bezárják, és a helyén luxushotelt alakít ki a tulajdonos. Az ingatlant felújítására irányuló erőfeszítések egy évtizeden át rendre akadályokba ütköztek: a világ egyik legnagyobb luxusipari társasága, a…

Részletek>

A Ryanair újabb pert vesztett, az EU jogszerűnek ítélte a légitársaságok állami támogatását

Ryanair

Az írországi székhelyű Ryanair légitársaság ismét pert vesztett az Európai Bizottsággal szemben szerdán Luxemburgban, amit azért indított, mert szerinte az Air France és a svéd SAS jogtalanul kaptak állami támogatást – közölte az Európai Unió Bírósága. A Ryanair azt kifogásolta, hogy Franciaország és Svédország, az Európai Bizottság jóváhagyásával, mentőcsomagokkal biztosított versenyelőnyt légitársaságainak. Az Air France lehetőséget kapott arra, hogy később fizessen adót, a Scandinavian Airlinst pedig hitelgarancia-rendszerrel segítették. A Ryanair véleménye szerint ezáltal többmillió eurós előnyhöz jutottak ezek a cégek, emiatt a bizottsági határozat megsemmisítése iránt indított keresetet az uniós…

Részletek>

A francia állam Brüsszel jóváhagyásával feltőkésíti az Air France-ot

Air France, stewardess

Az Európai Bizottság gazdasági, szociális és környezetvédelmi intézkedésekért cserébe jóváhagyta kedden, hogy a francia állam négymilliárd eurós támogatást nyújtson a koronavírus-járvány miatt jelentős veszteségeket elkönyvelt Air France légitársaságnak, és harminc százalékos részesedéssel a legfőbb részvényesévé váljon. A francia légitársaság cserébe elfogadta, hogy a túlterhelt párizsi Orly repülőtéren átenged más légitársaságoknak olyan idősávokat, amelyek egy jelentős részét birtokolta a piacon. Ennek köszönhetően a konkurens társaságok lehetőséget kapnak, hogy bővítsék tevékenységüket a párizsi repülőtéren – jelezte Margrethe Vestager, az Európai Bizottság versenyjogért felelős ügyvezető alelnöke. Bruno Le Maire francia gazdasági miniszter tájékoztatása…

Részletek>

Nagyon visszaesett a Renault gépjárművek értékesítése

Renault Zoe

Jelentősen, több mint harmadával csökkent a Renault által gyártott járművek értékesítése szerte a világban az első fél évben a koronavírus-járvány következményeként. A második legnagyobb francia autógyártó vállalat hétfőn közölte, hogy 1 millió 256 ezer 658 járművet adtak el január-júniusban, ami 34,9 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál. A globális autópiacon ennél kisebb arányban, 28,3 százalékkal esett vissza a forgalom. A Renault alapvetően azzal magyarázta az értékesítés erős csökkenését, hogy a járvány miatt szigorú korlátozásokat rendeltek el azokban az országokban, amelyekben a legnagyobb a kitettsége. A Renault-járművek forgalma 41,8 százalékkal zuhant a…

Részletek>