A budapesti ingatlanpiacon 2013 és 2020 között duplájára nőtt az új építésű lakások négyzetméterára, ezzel a főváros – Prágával holtversenyben – a leggyorsabb drágulást érte el – állítja a KPMG. A KPMG által vizsgált nyolc évben a magyar árak elhagyták a varsói, pozsonyi és zágrábi szinteket, de messze vannak a bécsi, berlini vagy prágai négyzetméteráraktól. A budapesti 2013-as 1195 eurós négyzetméterár 2020-ra 2679 euróra nőtt. Prágában 2717 euróról 6209 euróra nőtt az új lakások négyzetméterára ugyanebben az időszakban, a bécsieké 4833 euróról 8814 euróra, a berlini átlagárak pedig 2478 euróról…
Részletek>Címke: KPMG
KPMG: bizonytalanság jellemzi az irodapiacot
A folyamatosan változó bérlői igények miatt bizonytalanság jellemzi az irodapiacot, ugyanakkor a szegmens folyamatosan bővül, a projektek árai azonban emelkedni fognak, részben az alapanyag- és a munkaerő-költségek növekedése miatt – hangzott el a KPMG nemzetközi építőipari felmérését bemutató sajtótájékoztatón szerdán Budapesten. A KPMG 29 országban, 186 cégvezető megkérdezésével mérte fel idén az építőipar helyzetét, a nemzetközi felmérésben Magyarországról négy vállalat vett részt: a Market Építő Zrt., a KÉSZ Építő és Szerelő Zrt., a Futureal, valamint a CÉH Tervező, Beruházó és Fejlesztő Zrt. Tatár Tibor a Futureal Development Holding vezérigazgatója elmondta,…
Részletek>KPMG: bizonytalanság jellemzi az iroda piacot
A folyamatosan változó bérlői igények miatt bizonytalanság jellemzi az irodapiacot, ugyanakkor a szegmens folyamatosan bővül, a projektek árai azonban emelkedni fognak, részben az alapanyag- és a munkaerő-költségek növekedése miatt – olvasható a KPMG nemzetközi építőipari felmérésében. A KPMG 29 országban, 186 cégvezető megkérdezésével mérte fel idén az építőipar helyzetét, a nemzetközi felmérésben Magyarországról négy vállalat vett részt: a Market Építő Zrt., a KÉSZ Építő és Szerelő Zrt., a Futureal, valamint a CÉH Tervező, Beruházó és Fejlesztő Zrt. Tatár Tibor a Futureal Development Holding vezérigazgatója elmondta, a koronavírus-járvány kirobbanását követő időszakban…
Részletek>Az ingatlanbefektetések 22 százalékkal csökkentek a régióban
Az ingatlanbefektetések Közép- és Kelet-Európában 22 százalékkal csökkentek 2021 első félévében az előző év azonos időszakához képest, a tranzakciók értéke így 4,9 milliárd eurót tett ki – közölte a KPMG könyvvizsgáló. Kiemelték: az eredmény 80 százalékban három államnak tulajdonítható, ebből 53 százalék Lengyelországé, 18 százalék Csehországé és 13 százalék Magyarországé. Szlovákiában, Romániában és Magyarországon folytatódott a növekedés, eközben a beruházások legmeredekebben Bulgáriában és Csehországban estek vissza. A felmérésben részt vevők úgy látják: a globális járvány a továbbiakban komoly hatással lehet az ingatlanhitelezésre. A helyi makrogazdasági feltételeknél is fontosabb szempont lesz a…
Részletek>AERIU TÁVOLI MEGVALÓSÍTHATÓSÁGI FELMÉRÉS
Az Aeriu drónszoftver startup a koronavírus idején ingyenes megvalósíthatósági felméréssel igyekszik a cégeknek gyors, távoli segítséget nyújtani. A koronavírus terjedésével a cégek egyre nagyobb kihívásoknak néznek elébe, melyek nem csak a külső-, de a belső folyamataikat is érintik: a logisztikai részlegek feladatai, valamint hibátlan működésük kulcsfontosságú szerepet kap a járvány időszakában. Az Aeriu drón alapú megoldásainak köszönhetően jelentősen felgyorsítható a készletek felmerése, növelve a logisztikai folyamatok pontosságát és hatékonyságát. Az Aeriu legfőbb törekvése, hogy a jelenlegi, nehéz időszakban is kiszolgálja új és meglévő partnereinek igényeit, ám a koronavírushoz kapcsolódó korlátozások…
Részletek>Állítólag nyakunkon a városon belüli légiközlekedés forradalma
A repülő autók és a fegyelmezett sorokban haladó dróntaxik a fantázia szüleményei, és egyelőre csak a filmekben fordulnak elő. A KPMG nemrégiben megjelent nemzetközi tanulmánya azonban rávilágít arra, hogy összeálltak a feltételek a vízió valóra válásához. A KPMG elemzői szerint a kérdés ma már nem az, hogy elég fejlett-e a technológiánk, hanem az, hogy a piaci szereplők mikor és milyen üzleti modellekkel szállnak be a versenybe. A városi légi közlekedés – vagy ahogy a tanulmány is hivatkozik rá, az UAM (Urban Air Mobility) – lehet a KPMG szerint a következő…
Részletek>Minimálisra csökken az Uber versenyelőnye az uniós döntés következtében
Az Uber versenyelőnye minimálisra csökken az Európai Bíróság szerdai ítélete következtében, amely szerint az internetes fuvarmegosztó szolgáltatást nyújtó cégnek a taxi szolgáltatókkal azonos szabályoknak, engedélyezési eljárásoknak és biztosítéki követelményeknek kell megfelelnie – hívták fel a figyelmet a KPMG könyvvizsgálati, adó- és üzleti tanácsadó szakértői. Szimler Gergő, a KPMG Legal Tóásó Ügyvédi Iroda ügyvédje a közleményben kifejti: az ítélet végérvényesen azt jelenti, hogy az Uber a jövőben kizárólag az adott tagállami, helyi szabályozás által előírt jogosítványok és engedélyek birtokában végezheti a tevékenységét. A döntés az EU tagállamokban kivétel nélkül mindenhol érvényes,…
Részletek>A Wizz Air szerezte meg a csődbe ment Monarch Airlines lutoni résidőit
A magyar hátterű Wizz Air szerezte meg az október elején csődbe ment Monarch Airlines London-Luton repülőtéren lévő résidőit, a társaság így 18 százalékkal tudja bővíteni a londoni kínálatát. A társaság honlapján szerdán közöltek szerint 2018-ban hétre emelik a lutoni bázison lévő repülőgépek számát, és hetente tízezer új székkel, valamint 28 járattal bővítik majd a kínálatot. A pontos célállomások listáját később hozzák nyilvánosságra. Ez a fejlesztés 18 százalékos kapacitásbővítést jelent. A Monarch Airlines október elején ment csődbe, a társaságot azóta a KPMG kirendelt munkatársai irányítják. A repülőtéri üzemhez elengedhetetlen résidőkről a…
Részletek>