Idén a közúti fuvarozók költségei 8-10 százalékkal emelkedhetnek

TEFU teherfuvarozás

A magyar közúti fuvarozók költségeit mutató Közúti Fuvarozási Árindex (KFX) a 2022-es rekordemelkedés után 2023-ban az infláció alatt, 8,2-9,6 százalékkal növekedhet, kérdés azonban, hogy az idén ebből mennyit tudnak áthárítani a cégek — mondta Lajkó Ferenc. A DigiLog Consulting tanácsadó cég vezetője és egyben a Magyar Közgazdasági Társaság logisztikai szakosztályának elnöke szerint a hazai áruszállítás hetven százalékát a közúti árufuvarozás adja. Magyarországon 13 ezer vállalkozás foglalkozik közúti árufuvarozással, járműállományuk kilencvenezer járműből áll. A magyar foglalkoztatottak 3,3 százalékát alkalmazzák, és jelentős exportszolgáltatók. Tavaly a nemzetközi áruszállításban résztvevő vállalkozások költségei 25,1 százalékkal,…

Részletek>

Kőolajat talált a Mol Vecsés határában

MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt.

Jelentős mennyiségű kőolajat talált a Mol Vecsés határában, 2100 méter mélyen, a társaság júliusban kezdett kutatófúrásba a területen, ahol a szükséges tesztek elvégzése után bebizonyosodott, hogy eddig ismeretlen kőolajmezőt sikerült felfedezni – közölte az olajtársaság. Az új kút napi 600 hordó termeléssel indul, későbbi tervezett 700-1000 hordós termelése mintegy tíz százalékkal növeli a Mol Magyarország és öt százalékkal Magyarország kőolajkitermelését. A Vecsés-2 nevű olajkút a Mol harmadik legnagyobb hozamú magyarországi kútja lett, egyedül képes kiváltani az elöregedő algyői mező teljes éves természetes hozamcsökkenését – írták. Felidézik, hogy a Mol 2015-ben…

Részletek>

Levélben fordultak a fuvarozók Gulyás Gergelyhez

levél

Levélben fordult Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszterhez hétfőn a fuvarozókat képviselő két legmeghatározóbb magyar szervezet, a Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete (NiT Hungary) és a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete (MKFE). Arra kérik a kormányt, hogy indokolja meg, ők miért nem részesülhetnek a taxisokéhoz hasonló üzemanyagár-kedvezményben. A közleményben felidézik: a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombat délelőtti bejelentése szerint elfogadva a Mol javaslatát, a 480 forintos árstopot kizárólag a magánszemély által üzemben tartott járművekre, a mezőgazdasági gépekre és a taxikra tartják fent. A kormányrendeletre reagálva fordultak levélben a Miniszterelnökséget vezető miniszterhez az érdekképviseletek. Levelükben arra hívják…

Részletek>

A Mol két új töltőállomást nyitott Romániában, az A2-es autópályán

MOL benzinkút

Két új töltőállomást nyitott a Mol Romániában a Cernavoda és Konstanca közötti A2-es autópálya mentén. Július végéig további két töltőállomást fognak üzembe helyezni – közölte a Mol romániai leányvállalata. Az MTI bukaresti irodájához eljuttatott közlemény emlékeztet arra, hogy a romániai közúti infrastruktúrát és autópályákat kezelő országos vállalattal megkötött tavalyi koncessziós szolgáltatási szerződés szerint a Mol Románia összesen 14 töltőállomást nyit a romániai autópályák mentén. Ennek értelmében avattak fel most Murfatlarnál kettőt, amelyek a Cernavoda és Konstanca közötti, A2-es jelzésű autópálya mentén találhatók. A koncessziós szerződés értelmében a Mol Románia 14…

Részletek>

Az EU vizsgálja az OMV Slovenija Mol által tervezett felvásárlását

MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt.

Az Európai Bizottság vizsgálja az OMV Slovenija Mol által tervezett felvásárlását – közölte a brüsszeli testület. A Mol és az OMV Slovenija a részben állami tulajdonban lévő Petrol után Szlovénia harmadik, illetve második legnagyobb üzemanyag-forgalmazója. A brüsszeli közlemény szerint az Európai Bizottság attól tart, hogy a tervezett ügylet korlátozhatja a versenyt a kiskereskedelmi üzemanyagpiacokon Szlovéniában. A bizottság aggályai szerint az OMV Slovenija felvásárlásával a Mol magas piaci részesedést szerezne az üzemanyagok kiskereskedelmi piacán, és a Petrol mellett meghatározó piaci részesedéssel rendelkezne. Az összes többi versenytárs jelentősen kisebb, és nem valószínű,…

Részletek>

Országszerte átveszi a használt sütőolajat a Mol

MOL benzinkút

A használt sütőolaj veszélyes hulladéknak számít, biztonságos leadására lehetőség van a Mol több mint 350 töltőállomásán – hívta fel a figyelmet a vállalat annak kapcsán, hogy húsvétkor a háztartások az átlagosnál nagyobb mennyiségben használnak zsiradékot, amelyet megfelelő módon gyűjtve és leadva újra lehet hasznosítani. A Mol sütőolaj-gyűjtő programja 2011-ben indult, azóta a lakosság mintegy hárommillió liter használt sütőolajat adott le. A tájékoztatás szerint a lefolyóba vagy a szemétbe öntött használt étolaj károsítja a környezetet, összegyűjtése és feldolgozása ezért elsődleges környezeti érdek. A sütőolaj a csővezetékek falára lerakódva a csatorna dugulását okozza,…

Részletek>

A Mol műanyag-újrahasznosító vállalatot vett

MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt.

A Mol-csoport felvásárolta a ReMat Zrt.-t, Magyarország piacvezető műanyag-újrahasznosító vállalatát, amely kommunális és ipari hulladékot használ fel regranulátum előállítására – közölte a MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. A közlemény szerint a Mol erős portfólió kiépítésén dolgozik a műanyag-újrahasznosítás és az integrált hulladékkezelés területén, összhangban stratégiai céljával, hogy vezető szerepet töltsön be az alacsony szén-dioxid-kibocsátású körforgásos gazdaságban Kelet-Közép-Európában. A Mol teljes műanyag-újrahasznosító kapacitása – a korábban megvásárolt németországi Aurora Kunststoffe Gmbh-val együtt – évi 40 ezer tonnára emelkedik – írták. A tájékoztatás szerint a ReMat Zrt. kapacitása 25 ezer tonna,…

Részletek>

A Mol kilencmilliárd forintból bővítette csurgói telephelyét

MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt.

Bővítette csurgói telephelyét a Mol; a 9 milliárd forintos beruházás a környezetterhelés csökkentését szolgálja — jelentette be a cégcsoport. Közleményükben azt írták: a két évig tartó fejlesztésnek köszönhetően megépült Magyarország legmagasabb, 28 méteres, 15 ezer köbméteres kőolajtartálya, így a környéken felszínre hozott kőolajat tartályautók helyett az Adria vezetéken keresztül szállítják a százhalombattai Dunai Finomítóba. Hozzátették, hogy a Mol az Adria kőolajvezeték használatával évente több mint 15 ezer tankautó fuvart vált ki, és mintegy hétezer tonna szén-dioxid-kibocsátást szüntet meg. A Mol elkötelezte magát a hatékonyabb és fenntarthatóbb működés mellett, a csurgói…

Részletek>

Elkészült a NEXT-E projekt magyarországi töltőhálózata

MOL NEXT-E

Átadta a Mol a részben európai uniós támogatással megvalósult NEXT-E projekt keretében telepített utolsó, 59. elektromos töltőberendezést a Pest megyei Vecsésen. A Mol tájékoztatása szerint a vállalatcsoport 2017-ben csatlakozott a NEXT-E projekthez, amelynek célja a cseh határtól az Adriai- és a Fekete-tengerig kényelmes elektromos autózást lehetővé tevő nemzetközi töltőinfrastruktúra kiépítése volt. Konzorciumi partnereivel a régió hat országában, Csehországban, Szlovákiában, Szlovéniában, Horvátországban, Magyarországon és Romániában összesen 222 gyors, valamint 30 ultragyors elektromos töltőt telepítettek fő közlekedési útvonalak mentén. A hálózat a hat országot a szomszédos és a nyugat-európai e-jármű hálózatokkal is…

Részletek>

Elindult az új Mol Bubi

MOL Bubi

Elindult a megújult Mol Bubi budapesti közbringarendszer. Walter Katalin, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója azt mondta, cége innovatív megoldásokkal próbál hozzájárulni ahhoz, hogy a főváros mindenki számára élhetőbb legyen. Az elmúlt hét év alatt – a vezérigazgató szerint – rengeteg visszajelzést kaptak arról, hogy mivel lehetne a rendszert javítani. Ezek között megemlítette, hogy az új biciklik gyorsabbak, valamint kosárral és csengővel is fel vannak szerelve. Az új Mol Bubi applikáción keresztül ráadásul minden elintézhető, így nincs szükség többé személyes ügyintézésre – tette hozzá. Pantl Péter, a Mol-csoport kommunikációs igazgatója a sajtótájékoztatón…

Részletek>