Összecsukható konténerrel hódítana a Continest

Kis Márton Vidor

Működésének második évében több mint 820 millió forintos árbevételt ért el a Continest Technologies Zrt., amely innovációfókuszú mérnöki vállalatként a logisztika és az ideiglenes infrastruktúra piacának megreformálását tűzte ki célul. Az összecsukható konténereket fejlesztő társaság 2019-es alapítását követően, 2020-ban nagymértékben növelte árbevételét, és sikeresen megvetette lábát a nemzetközi piacokon is, megalapozva ezzel a további növekedésnek. Konténeralapú integrátorként a Continest célja, hogy további piacokon is megjelenjen, megerősítve ezzel piacvezető szerepét a konténertechnológia-fejlesztés területén. A Continest tervei között szerepel az is, hogy megoldásai révén a koronavírus-járvány utáni gazdasági újraindulás egyik kiemelt szolgáltatója…

Részletek>

Az EU húszmilliárd dollárnyi amerikai termékre vethet ki vámokat a Boeing-ügyben

dollár

Nagyjából húszmilliárd dollárnyi amerikai termékre vethet ki importvámokat az Európai Unió a Boeing repülőgépgyártónak nyújtott, tiltott, washingtoni támogatások miatt – jelentették be. Az Európai Bizottság előkészített és nyilvános konzultációra bocsátott egy listát azon termékekről, amelyeket ellenintézkedésként büntetővámokkal sújthat. Ezek a dohány- és élelmiszeripari termékektől kezdve a bőröndökön, játékkonzolokon, traktorokon át egészen a helikopterekig, a repülőgép- és autóalkatrészekig számos amerikai árut érintenének. A brüsszeli testület ezzel párhuzamosan jelezte, hogy nyitott a tárgyalásokra az Egyesült Államokkal. Szakértők szerint a lépés válasz arra, hogy Robert Lighthizer amerikai kereskedelmi főképviselő múlt héten hasonló korlátozásokkal…

Részletek>

Áprilistól határozatlan ideig irányíthatja a HungaroControl a Koszovó feletti magaslégtér forgalmát

Áprilistól határozatlan ideig a HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zrt. végezheti a Koszovó feletti magaslégtér (KFOR-szektor) irányítását az Észak-Atlanti Tanács döntése szerint – jelentette be Bártfai-Mager Andrea (képünkön), a nemzeti vagyon kezelésért felelős tárca nélküli miniszter. A miniszter elmondta, hogy a NATO felkérésére 2014-től a HungaroControl mintegy hétszáz kilométeres távolságból, budapesti központjából irányítja a koszovói feletti magaslégtér átrepülő forgalmát. Az elmúlt öt év kimagasló teljesítményének elismeréseként a NATO döntéshozó testülete, az Észak-Atlanti Tanács határozatlan idejűre módosította a koszovói magas légtér irányításáról szóló szerződést. Bártfai-Mager kiemelte, hogy az együttműködés komoly diplomáciai sikernek…

Részletek>

Az EU gyors válaszlépésekkel készül az autóipari védővámok elrendelésének esetére

Gyors és hatékony válaszlépéseket fog elrendelni az Európai Unió, amennyiben az Egyesült Államok védővámokkal sújtja a gépjárművek és autóalkatrészek importját – figyelmeztetett az Európai Bizottság szóvivője. Az amerikai kereskedelmi minisztérium vasárnap nyújtotta be jelentését Donald Trumpnak arról, hogy álláspontja szerint nemzetbiztonsági kockázatot jelent-e a nagymértékű jármű- és alkatrészimport az Egyesült Államokban. Egyes források szerint a tárca arra jutott, hogy igen, és ennek nyomán az elnök védővámokat rendelhet el, mint tette tavaly az acél- és alumíniumáruk esetében is. „Az Európai Bizottság gyors és megfelelő válaszokat fog adni, ha a jelentés nyomán…

Részletek>

Az utolsó lebombázott újvidéki Duna-hidat is helyreállították

Helyreállították és átadták a forgalomnak a múlt hét végén a harmadik, egyben utolsó újvidéki Duna-hidat, amelyet 1999 áprilisában a NATO bombázott le. A vasúti forgalom már áprilisban megindult az egykori Zezelj-híd helyén épült új hídon, a közúti forgalom előtt azonban csak most nyitották meg az építményt. A híd az úgynevezett 10-es európai közlekedési folyosó részét képezi, ami azt jelenti, hogy ezen keresztül tudnak majd óránként 160 kilométeres sebességgel közlekedni a vonatok Belgrád és Budapest között, amikor megépül a két fővárost összekötő gyorsvasút. A Zezelj-híd 1961-ben épült fel, eredeti neve Testvériség-Egység…

Részletek>

A NATO nagyobb hangsúlyt helyez a logisztikára

A NATO-tagországok védelmi miniszterei két új parancsnokság létrehozásáról egyeztek meg, ezek a szövetség „gerincéhez” tartoznak majd, és lehetővé teszik, hogy a szövetség megfelelően tudjon reagálni az esetleges kihívásokra – közölte Jens Stoltenberg, a katonai szövetség főtitkára Brüsszelben szerdán. A NATO kétnapos védelmi miniszteri találkozója első munkanapjának szünetében tartott sajtóértekezletén Stoltenberg kijelentette: a NATO parancsnoki struktúrájának modernizálását jelentő parancsnokságok létrehozása Észak-Amerika és Európa között fenntartható módon fogja biztosítani a csapatok és katonai eszközök utánpótlását és európai mozgathatóságát. A képességfejlesztés által javul a NATO és a szövetségesek kommunikációs képessége, gyors és hatékony…

Részletek>