A Ryanair ír légitársaság új, belfasti desztinációval bővíti budapesti menetrendjét a nyári időszakban – jelentette be Michael O’Leary, a Ryanair csoport vezérigazgatója. A társaság ötvenhat útvonalon, heti ötszáz járattal és nyolc repülőgéppel indítja el március végén kezdődő és októberig tartó nyári menetrendjét, Belfastba heti kétszer repül majd Budapestről. Összesen 15 útvonalon – egyebek között Berlin, Korfu, Róma és Koppenhága irányába – növelik a heti járatszámot. O’Leary a sajtótájékoztatón beszélt arról, hogy még júniusban döntés születhet az Alkotmánybíróságon az extraprofit-adó ügyében, amelynek számítása tavaly év végén átalakult, és az adó mértéke…
Részletek>Címke: Ryanair
Kivonul a brüsszeli Zaventem repülőtérről a Ryanair légitársaság
Végleg bezárja brüsszeli repülőtéri bázisát a Ryanair légitársaság, mintegy 59 munkavállalót bocsáthatnak el – írta az RTBF belga hírportál. A Ryanair azzal indokolta döntését, hogy a brüsszeli repülőtér 2023 áprilisától 11 százalékkal emeli díjait. „Ellentétben az Európai Unió számos más repülőterével, amelyek a koronavírus-járvány alatt kiesett forgalom visszaszerzése érdekében csökkentik áraikat, vagy befagyasztják a díjakat, hogy ösztönözzék az utasforgalom növekedését” – írta a hírportál a légitársaság közleményére hivatkozva. A Ryanair szerint a brüsszeli repülőtér díjemelése „a jövőben tovább fogja rontani a légikikötő versenyképességét Európában.” A diszkont légitársaság már 2022 szeptember…
Részletek>Négy romániai repülőtérről vonul ki a Ryanair légitársaság
Négy romániai repülőtérről vonul ki 2023 tavaszán a Ryanair légitársaság – közölte a Boardingpass.ro légi közlekedési szakportál. Amint a portál közölte: a diszkont légitársaság a nagyváradi, a temesvári, a nagyszebeni és a suceavai repülőtérről induló valamennyi járatát felfüggeszti meghatározatlan időre. A Ryanair nem vonul ki teljesen Romániából, a bukaresti, kolozsvári, és jászvásári repülőtérről március után is összesen 41 járatot üzemeltet. Kérdésükre a légitársaság azt közölte, hogy a négy repülőteret a „hosszú távú ösztönző lehetőségek hiánya” miatt kénytelenek elhagyni. Nagyváradról jelenleg a londoni Stansted repülőtérre, illetve a Milánó közelében levő bergamói repülőtérre…
Részletek>A Ryanair a vártnál kisebb nyereséggel zárta a negyedévet
A Ryanair ír fapados légitársaság az elemzők által vártnál kisebb nyereséggel zárta a június végével záródott negyedévet az egy évvel korábbi veszteség után. A légitársaság hétfőn azt közölte, hogy a június 30-án zárult három hónap adózott eredménye 187,5 millió euró volt, szemben az egy évvel korábbi 272,6 millió eurós veszteséggel. Eközben a Ryanair negyedéves bevétele 371 millió euróról hétszeresére, 2,6 milliárd euróra ugrott. Elemzők véleményének átlagában kisebb, 2,54 milliárd eurós bevétel mellett nagyobb, 406,6 millió eurós nyereség szerepelt. A Ryanair a negyedévben 45,5 millió utast szolgált ki, szemben az egy évvel…
Részletek>Négy légitársaság azonos szabályokat szorgalmaz az európai repülőterekről induló járatokra
Négy légitársaság – az easyJet, a Ryanair, a Jet2 és a Wizz Air – az Európai Közlekedési és Környezetvédelmi Szövetséggel (T&E) közösen azonos szabályokat szorgalmaz az európai repülőterekről induló valamennyi járatra. A T&E MTI-nek küldött pénteki közleményében felidézte, hogy az Európai Bizottság az „Irány az 55%!” elnevezésű klímavédelmi csomagjában a légi közlekedésre vonatkozó szabályok reformját is javasolja. A közleményben felhívják a figyelmet arra, hogy a bizottság javaslata csak az Európai Unión belüli járatokat érinti, pedig a kibocsátások több mint 60 százalékáért az EU-n kívülre induló és onnan érkező járatok felelősek. A…
Részletek>A Ryanair-vezér szerint egyesülnie kellene az easyJetnek és a Wizz Airnek
A Ryanair légitársaság vezetője szerint egyesülnie kellene a Wizz Airnek és az easyJetnek, mert enélkül mindkét céget más légitársaságok „szereznék meg”. Michael O’Leary a Financial Times című londoni üzleti napilap hétfői kiadásában megjelent nyilatkozatában felfedte, hogy ő is többször megpróbálkozott a Wizz Air felvásárlásával, de már letett erről a szándékáról. Az easyJet – a legnagyobb brit olcsójegyes légitársaság – a múlt héten hivatalosan bejelentette, hogy nem sokkal korábban előzetes felvásárlási célú megkeresést kapott. A Londoni Értéktőzsdén (LSE) közzétett tájékoztatásból nem derült ki, hogy melyik cég kereste meg az easyJet vezetését, de…
Részletek>Az EU kitiltja a fehérorosz légifuvarozókat a légteréből és a repülőterekről
Az Európai Unió tagállamállamainak kormányait tömörítő Európai Tanács pénteken megállapodott, hogy megtiltja a fehérorosz légitársaságok számára, hogy átrepüljenek az EU légterén és hozzáférjenek az unió területén fekvő repülőterekhez. A határozat fényében, az uniós tagállamoknak kötelező lesz a fehérorosz légitársaságok számára megtagadni a területükön történő leszállást, felszállást illetve az átrepülést. A döntés péntek éjfélkor lép hatályba. Az EU arra is felhívta az unióban működő légitársaságok figyelmét, hogy kerüljék el a fehérorosz légteret, azonban ez nem jelent jogilag kötelező érvényű intézkedést. A pénteki megállapodás az uniós tagállamok állam- és kormányfőit tömörítő Európai Tanács…
Részletek>A Ryanair újabb pert vesztett, az EU jogszerűnek ítélte a légitársaságok állami támogatását
Az írországi székhelyű Ryanair légitársaság ismét pert vesztett az Európai Bizottsággal szemben szerdán Luxemburgban, amit azért indított, mert szerinte az Air France és a svéd SAS jogtalanul kaptak állami támogatást – közölte az Európai Unió Bírósága. A Ryanair azt kifogásolta, hogy Franciaország és Svédország, az Európai Bizottság jóváhagyásával, mentőcsomagokkal biztosított versenyelőnyt légitársaságainak. Az Air France lehetőséget kapott arra, hogy később fizessen adót, a Scandinavian Airlinst pedig hitelgarancia-rendszerrel segítették. A Ryanair véleménye szerint ezáltal többmillió eurós előnyhöz jutottak ezek a cégek, emiatt a bizottsági határozat megsemmisítése iránt indított keresetet az uniós…
Részletek>A válság előttinek a fele lehet az idén az európai légiforgalom járatszáma
A koronavírus-válság előttinek mintegy a fele lesz csak az európai légiforgalom járatszáma az idén az európai légiirányítók szakmai képviselete, az Eurocontrol honlapján közzétett prognózis szerint. Tavaly 6,1 millió járatot töröltek Európában, a járatszám a 2019-es 11,1 millióról 55 százalékkal 5,0 millióra csökkent. Az év utolsó hét napjának az átlaga 62,4 százalékkal kisebb forgalmat mutatott a 2019-esnél. Ebből kiindulva az Eurocontrol prognózisa szerint a 2021-es járatszám a 2019-esnek 51 százaléka, 5,64 millió lehet. Az idei első hónapokban még 50-60 százalékkal kisebb lehet a járatszám a 2019-esnél, az év hátra lévő részében…
Részletek>A Boeing újra a pályán
Az elmúlt év nem volt jó a légiközlekedés vállalatai számára, főként az év elején megkezdett és bevezetett, járvány okozta utazási korlátozásoknak köszönhetően, amelyek a lakosság azon félelméből fakadnak és függenek is tőle, hogy repülőgépeken, hajókon és más utazási módok használatával elkaphatják a vírust, ugyanis ezek olyan helyek, ahol sok ember tartózkodik egy légtérben. Ennek eredményeként a légitársaságok soha nem látott visszaesést tapasztaltak, ami oda vezetett, hogy a részvényárfolyamok rendkívüli mértékű volatilitást mutattak a pénzügyi piacokon, valamint csökkent a repülőgép-vásárlási képesség is. A nagy globális Boeing repülőgépgyártó számára ez kivételesen nehéz…
Részletek>