A nemzetközi trendekkel szinkronban a hazai logisztikai szektort is a folyamatos innováció jellemzi. Ennek még az orosz-ukrán háborús konfliktus, valamint a kimagasló inflációs adatok sem szabtak ez idáig gátat. A kihívások ellenére a szektort tehát továbbra is a fejlődés és a folyamatos megújulás jellemzi, melynek szerves részét képezik nemcsak a tárgyi eszközöket, de az emberi erőforrást érintő fejlesztések is. Polikrízis korszaka a logisztikában A 2022-es év a kihívások éve volt. A logisztikai szektor még nem hidalta át teljes mértékben a koronavírus-járvány okozta próbatételeket, amikor is egy újabb korszakba csöppent. A…
Részletek>Címke: tudomány
Ma van a Logisztika Napja
A Logisztika Napja idén április 21-re, azaz a mai napra esik. Az esemény Németországban már 15 éves hagyománnyal rendelkezik, hazánk pedig tíz éve csatlakozott először a kezdeményezéshez. A Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) a különleges alkalomra többféle rendezvénnyel, köztük az Edutus Egyetemmel és a Magyar Honvédséggel (MH) közösen szervezett programmal is készült, továbbá a Logisztika Napja rendezvénysorozat keretében csatlakozik a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által kezdeményezett, nyílt tudományról szóló állásfoglaláshoz. Tíz éve ünnepeljük Magyarországon a Logisztika Napját Németországban 2007 óta ünneplik a Logisztika Napját. Magyarország a Német Logisztikai…
Részletek>Kína befektetne a horvát infrastruktúrába
Kína készen áll arra, hogy elmélyítse és erősítse együttműködését a horvát közlekedési infrastruktúra kiépítésében – mondta Li Ko-csiang kínai miniszterelnök Andrej Plenkovic horvát kormányfővel tartott közös sajtótájékoztatóján. Li háromnapos látogatást kezdett Horvátországban. A két kormány miniszterei több megállapodást írtak alá az együttműködésről a gazdaság, az infrastruktúra, a mezőgazdaság, a digitális technológia, a turizmus, a tudomány és a sport terén. A kínai kormányfő szerint a megbeszélés gyümölcsöző volt. A két ország közös bizottságot is létrehoz, hogy további lehetséges együttműködési területeket dolgozzanak ki. Zágráb és Peking között magasabb szintre emelkedett a kapcsolat, miután…
Részletek>Felavatták a Ceva-Phylaxia új vakcinagyártó üzemét Budapesten
Az új vakcinagyártó üzem, valamint a Ceva cégcsoport kutatási tevékenysége a jövőben is hozzájárul a magyar állatállományok egészségügyi státuszának megőrzéséhez, javításához; mind pedig ahhoz, hogy a területen jelentkező újabb és újabb kihívásokra világszinten is hatékony válaszok, megoldások szülessenek – mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) parlamenti államtitkára szerdán Budapesten a Ceva-Phylaxia új vakcinagyártó üzemének átadásán. Nagy István, a világ tizedik leggyorsabban fejlődő állategészségügyi cégének, a Ceva Santé Animale-nak, a legújabb európai vakcinagyártó üzemének budapesti átadásán arról beszélt, hogy a 25 millió eurós, mintegy 7,8 milliárd forintos beruházásnak köszönhetően hatszorosára növekszik a…
Részletek>A repülőterek biztonságához járulnak hozzá egy uniós kutatás magyar résztvevői
A repülőterek biztonsági rendszerében alkalmazott okostechnológiák külső támadások elleni védelmét modellezi egy uniós program magyar kutatócsoportja – közölte a részt vevő két magyar szervezet egyikeként a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. Az okostechnológiák mára stratégiailag kiemelt középületekben, közlekedési infrastruktúrákban és telekommunikációs hálózatokban is jelen vannak, mivel azonban ezeket hétköznapi használatra fejlesztik ki, szélsőséges esetekben – természeti csapások, kibertámadások – működésképtelenné válhatnak. Ennek megakadályozására mesterséges immunrendszert kell kiépíteni az egymáshoz kapcsolódó okostechnológiák számára, amelynek birtokában a rendszer képes lesz akár önmagát vezérelve is elhárítani, blokkolni a veszélyt – áll…
Részletek>