Új gyártócsarnokot épít az orosházi Euro-Unior Fűtéstechnika Kft.

Euro-Unior Fűtéstechnika Kft.

Kétszázmillió forintból épít új, ötszáz négyzetméteres gyártócsarnokot és szerez be új gépeket a főként kazángyártással foglalkozó orosházi Euro-Unior Fűtéstechnika Kft. – közölte a cég ügyvezetője. Ifjabb Szabó Géza elmondta, az uniós Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) pályázatán 125 millió 300 ezer forint támogatást nyertek el hetven százalékos támogatási intenzitással, a fennmaradó összeget saját erőből finanszírozzák. Az összegből megépül egy ötszáz négyzetméteres gyártócsarnok a jelenlegi mellé, amellyel ezer négyzetméteresre bővül az üzem. A kivitelezés a napokban kezdődött, a tervek szerint március végére fejeződik be. Emellett vásároltak két gépet, amelyeket már tesztelnek…

Részletek>

Több mint 750 millió forintból fejlesztette logisztikai folyamatait a Coca-Cola HBC Magyarország

Vincze Judit, a Coca-Cola HBC Magyarország országos logisztikai igazgatója

A Coca-Cola HBC Magyarország több mint 750 millió forintból fejlesztette logisztikai folyamatait dunaharaszti gyártóbázisán – jelentette be Békefi László ügyvezető igazgató sajtótájékoztatón kedden Dunaharasztiban. Elmondta: a gyárba mesterséges intelligenciával működtetett robotokat telepítettek, a robot picking elnevezésű fejlesztéssel a gyártósorról érkező termékek összekészítését, raklapokra helyezését és fóliázását végzi. A folyamatot három önműködő robotkarral, targoncákkal és kisebb járművekkel, úgynevezett sharkokkal hajtják végre önállóan. A folyamatos innovációkkal a vállalat célja, hogy Magyarországon jöhessen létre a 29 országot felölelő Coca-Cola HBC cégcsoport legnagyobb közép-európai gyártóbázisa – tette hozzá. A logisztikában érintett folyamat egy része…

Részletek>

A robotok és cobotok mégis kiszorítják az embereket

kobot

A mobilitás és a termelékenység növelés az elmúlt években minden logisztikai vállalat céljává vált. Ahogy az iparágak számos területén, úgy a logisztikában is az automatizáció globális szinten növekvő tendenciát mutat és az elkövetkező években meghatározó lehet a logisztikával foglalkozó vállalatok számára. A QLM Logistics Solutions Kft. piaci kitekintése. A technológia folyamatos fejlődése a raktározással, az áruk mozgatásával foglalkozó vállalatokat is érinti. A nagyobb hatékonyságra való törekvés és a koronavírus-járvány a raktározási folyamatok automatizálásához vezetett. Manapság a cégeknek rendkívül fontos, hogy az árumozgatás során a hatékonyságra összpontosítsanak elsődlegesen, hogy lépést tudjanak…

Részletek>

Okosabbá vált Pepper robot: immár valós idejű információkat is segít

pepper robot

Egy hazai fejlesztésnek köszönhetően okosabbá vált Pepper robot. A humanoid robot eddig csak a „megtanult” információs készletéből tudott válaszokat adni, ám mostantól az olyan valós idejű információkkal is képes segíteni, amelyek a folyamatos változó adattartalmú, élő információs rendszerekből származnak, mint például a pillanatnyi árukészlet. Így Pepper bevethető már áruházi eladóként is, igaz, a terméket még nem tudja a vásárlóknak átnyújtani. Az itthon főként ügyélszolgálati munkákban, egyszerű kérdések megválaszolására, információadásra alkalmazott Pepper robottal lassan kiskereskedelmi boltok ügyélterében is találkozhatunk, hiszen egy új fejlesztésnek köszönhetően még több helyen segíthet hús-vér kollégáinak. Az…

Részletek>

Tovább bővítették a Volkswagen első teljesen elektromos modellcsaládjának gyárát

VolksWagen Zwickau

Tovább bővítették az első teljesen elektromos Volkswagen személyautó modellcsalád, az ID gyártására szolgáló üzemet a németországi Zwickauban, a több tízmillió eurós fejlesztés révén a kocsik karosszériája is helyben készül – közölte a német vállalat. Az egykori NDK területén fekvő Zwickauban – ahol 1991-ig a keletnémet autóipar „leghíresebb” termékét, a Trabantot gyártották – egy csaknem száz méter hosszú és 180 tonnás présgépet telepítettek a Volkswagen üzemébe. Így az összes karosszériaelem, például az ajtó és a csomagtartófedél is helyben készül az elektromos kocsikhoz. Kiépítettek egy úgynevezett magasraktárat is, amelyben egy harminc méter…

Részletek>

Innovatív raklapszállítás autonóm mobil robotokkal

kobot

A belső logisztikai folyamatok automatizálása a kisebb és nagyobb vállalkozások számára is egy folyamatosan asztalon lévő téma. Az autonóm mobil robotok (AMR-ek) át tudják venni a termékek A-ból B-be mozgatásával járó szállítási feladatokat, mivel könnyedén alkalmazkodnak a gyártási környezetek állandóan változó körülményeihez. Az együttműködő mobil robotokkal a gyártók bármit bárhova elszállíthatnak a gyárterületen vagy a raktáron belül, még akkor is, ha apró, törékeny tárgyakról, vagy éppen raklapokról, illetve nehéz súlyokról van szó. Az autonóm mobil robotok (AMR-ek) az emberekkel együtt dolgoznak, mely során egy rendkívül eredményes munkakörnyezet jön létre az…

Részletek>

A Suzuki négy éve a csúcson

Suzuki

Sorozatban negyedszer végzett az első helyen a Magyar Suzuki Magyarországon 2019-ben, 25 766 regisztrált személygépkocsival 16,32 százalékos részesedést ért el a magyar személyautó-piacon – közölte a társaság. A Suzuki tavaly 2,2 százalékkal növelte piaci részesedését az előző évhez képest. Tavaly összesen 157 906 személyautót helyeztek forgalomba. A stagnáló európai piac mellett a magyar személygépkocsi piac 15,6 százalékkal bővült volumenben 2019-ben, ezen belül a Suzuki 33,55 százalékkal. A Suzuki 2019-es belföldi értékesítése meghaladta a válságot megelőző 2008-as év eredményét is. A Suzuki közleménye szerint a 2015 óta Esztergomban gyártott és 2018…

Részletek>

Elkezdődöt a Volkswagen első teljesen elektromos autójának sorozatgyártása

Elkezdődött hétfőn a németországi Zwickauban az első teljesen elektromos Volkswagen személyautó, az ID.3 sorozatgyártása. Zwickauban nem csupán egy új modell gyártása kezdőik, hanem „a Volkswagen jövője” – emelte ki a Volkswagen csoport vezérigazgatója, Herbert Diess a sorozatgyártás beindításának alkalmából tartott ünnepségen, amelyen részt vett Angela Merkel is. Mint mondta, egy olyan „ipari nemzetnek, mint Németország mindig újra fel kell találnia magát”, mert csak a fejlődés révén tudja fenntartani teljesítményét. Erre példa az egykori NDK területén fekvő Zwickau, ahol kezdetben – a két világháború között – Horch márkájú kocsikat gyártottak, az NDK…

Részletek>

AMR: még egy érv az intralogisztika automatizálása mellett

A vállalatok mérettől és iparágtól függetlenül az automatizációhoz fordulnak, hogy javítsák hatékonyságukat, növeljék rugalmasságukat, és csökkentsék kiadásaikat. A belső szállítási folyamatoknak is szerepelniük kell a listán. Az intralogisztika optimalizálása mindenképpen erősítheti a vállalkozások versenyképességét. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kutatása szerint négyből mindössze egy vállalat automatizálja belső logisztikai folyamatait és szállítási feladatait. 32 százalék nem is tervez automatizációs fejlesztést a következő három évben. Magyarország a logisztikai folyamatok automatizálásának küszöbén áll Egy, az MKIK által tavaly elvégzett kutatás szerint, Magyarországon a logisztikai folyamatok automatizálása még korai stádiumban van. A csaknem 6800…

Részletek>

A Faurecia a MiR segítségével globális szinten optimalizálja belső logisztikai folyamatait

Az autonóm mobil robotok területén piacvezető Mobile Industrial Robots (MiR)bejelentette, hogy globális stratégiai együttműködésre lépett a világ egyik vezető autóipari vállalatával, a Faurecia-val, hogy autonóm mobil robotokat telepítsen gyáraikban világszerte, és ezzel a vállalat automatizációs folyamatait új szintre emelje. A Faurecia évek óta vizsgált és tesztelt különböző megoldásokat, hogy megtalálja azt a módszert, amivel belső szállítási folyamatait automatizálni tudná, annak érdekében, hogy optimalizálja termelékenységét és belső munkafolyamatait, valamint mindezzel versenyelőnyt szerezhessen. A vállalat most együttműködésbe lépett a Mobile Industrial Robots-szal, azzal a céllal, hogy globális szinten, közösen újragondolják az üzemeiket…

Részletek>